Bizim məqsədimiz yerli fermerləri mineral gübrələrin bütün çeşidi ilə təmin etməkdir
- Rəhbərlik etdiyiniz təşkilat / şirkət öz stendində hansı məhsul, layihə və ya xidmətləri nümayiş etdirəcək?
- Bizim əsas məqsədimiz yüksək məhsuldarlıq naminə və bitkiçilik məhsullarının keyfiyyətini artırmaq üçün yerli fermerləri mineral gübrələrin bütün çeşidi ilə tam təmin etməkdir. “EvroXim” şirkəti bütün tələb olunan komponentlərin əldə olunması üçün xammal bazalarına malikdir və azot, fosfor və kalium məhsullarının, eləcə də kompleks və ixtisaslaşdırılmış məhsulların geniş spektrini istehsal edir.
Azot qrupuna təkcə klassik karbamid deyil, həm də (torpağa yerləşdirilməsi tələb olunmayan və eyni zamanda, itkiyə daha az meylli olan) əvəzolunmaz və istifadəsi daha rahat ammonium nitrat daxildir. Biz “KAS-32” (КАС-32) maye karbamid-ammonium qarışığını tədarük edirik. Maye formuluna görə “KAS” (КАС) quru şəraitdə xüsusən səmərəlidir.
Kompleks gübrələr arasında ammofos və onun kükürdlə zənginləşdirilmiş analoqu - sulfoammofos gübrələrini təklif edirik. Həmçinin, biz ən müxtəlif məhsullar üçün təsirli formul silsiləsinə malik olan “NPK Avrora” dənəvər gübrəsi ilə fəxr edirik.
Siz sərgi zamanı stendimizə yaxınlaşaraq məhsullarımız haqqında daha çox məlumat əldə edə və lazımi tövsiyələr ala bilərsiniz.
- “Caspian Agro 2021” sərgisinin ziyarətçilərinə region üçün hansı yeni texnologiya, məhsul və xidmətləri təqdim edəcəksiniz?
- Biz fermerlərin diqqətini abiotik gərginliyin təsir və nəticələrini azaltmaq üçün nəzərdə tutulmuş münasib üsullara yönəltmək istərdik. Bu, regionda hədəf bitkilərin keyfiyyətli və rentabelli yetişdirilməsini artırmaq üçün lazımdır, belə ki, iqlim bu parametrlərə hər il öz təsirini  göstərir.
Suda həll olunan “Aqualis” kompleks gübrə xətti: bu gübrə damcılı suvarma zamanı meyvə-tərəvəz istehsalçıları üçün əvəzolunmazdır və tarla bitkilərinin yarpaq qidalandırılması qismində də səmərəlidir. “Aqualis” gübrələri Rusiyanın cənubunda gözlənilməz şəraitdə dəfələrlə sınaqdan keçirilmişdir və onların düzgün tətbiq sistemi məhsulun keyfiyyət və kəmiyyət göstəricilərini artırmağa təminat verir. Bizim vəzifəmiz bu bilikləri fermerlərlə bölüşməkdir.
- İxtisaslaşmış sərgilərin rolunu necə qiymətləndirirsiniz? Sərgilərin məcburi fasiləsi sektorunuza və ya şirkətinizin fəaliyyətinə necə təsir etdi?
- Sərgi həm təcrübə mübadiləsi baxımından, həm də çoxdan bəri maraq doğuran sualların cavabını mütəxəssislərdən almaq üçün əla fürsətdir. Biz müştərilərlə canlı ünsiyyət qurmağı çox sevirik və buna görə də mütəmadi olaraq seminarlar və ərazi tədbirləri təşkil edir, sərgilərdə iştirak edirik. Biz Azərbaycanda yeni məhsulları təqdim etmək, sualları cavablandırmaq və müştərilərimizlə canlı ünsiyyət qurmaq fürsətini səbirsizliklə gözləyirik və “Caspian Agro 2021” sərgisi bunu reallığa çevirir.

Наша приоритетная цель – обеспечить местных аграриев полным набором минеральных удобрений
Генеральный директор ООО «ЕвроХим Трейдинг Рус» Евгений Онацкий рассказал, как проходит подготовка к выставке.
Какую продукцию, проекты или услуги продемонстрирует на своем стенде Ваша организация/компания?
- Наша приоритетная цель – обеспечить местных аграриев полным набором минеральных удобрений для высокой урожайности и роста качества растениеводческой продукции. ЕвроХим располагает собственными сырьевыми базами по добыче всех необходимых компонентов и производит широчайший спектр азотных, фосфорных и калийных, а также комплексных и специализированных продуктов.
В составе азотной группы не только классический карбамид, но и незаменимая аммиачная селитра – более удобная в использовании так как не требует обязательной заделки и при этом менее подвержена потерям, мы поставляем жидкую карбамидно-аммиачную смесь КАС-32. За счет жидкой формулы КАС особенно эффективна в засушливых условиях.
Среди комплексных удобрений мы предлагаем аммофос, и его обогащенный серой аналог сульфоаммофос. Наша гордость – гранулированные NPK Avrora – линейка проверенных и эффективных формул под самые разные культуры.
Узнать о нашей продуктовой линейке подробнее и получить рекомендации можно будет на нашем стенде в период работы выставки.
Какие новые для региона технологии, товары и услуги вы будете демонстрировать посетителям Caspian Agro 2021?
Мы бы хотели привлечь внимание аграриев к доступным способам снижения влияния и последствий абиотических стрессов. Это необходимо для повышения качества и рентабельности выращивания целевых культур региона, так как ежегодно климат вносит в эти параметры свои коррективы.
Специализированная линейка водорастворимых комплексных удобрений Aqualis. Она незаменимы для производителей овощей и фруктов на капельном орошении, а так же эффективно работает и в качестве листовых подкормок полевых культур. Aqualis была не раз протестирована в непредсказуемых условиях юга России. Правильная система их применения гарантированно повысит качественные и количественные показатели урожая. Наша задача – поделиться с фермерами этими знаниями.
Как вы оцениваете роль специализированных выставок? Как повлиял вынужденный перерыв в проведении выставок на ваш сектор или на деятельность вашей компании?
Выставка – отличная возможность обменятся опытом и получить ответы специалистов на давно интересовавшие вопросы.  Мы очень любим живое общение с клиентами, поэтому регулярно организуем семинары, полевые мероприятия, участвуем в выставках. Ждем с нетерпение возможности презентовать новинки, ответить на вопросы и пообщаться с нашими клиентами в Азербайджане. Caspian Agro 2021 делает это возможным.