2019-cu ildə Azərbaycanda fermerlər daha 10 milyon manat güzəştli kredit alacaqlar
Fineko/abc.az. Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi 2019-cu ildə fermerlərə güzəştli şərtlərlə kredit vermək niyyətindədir.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəhbəri Mirzə Əliyevin sözlərinə görə, ilin sonunadək dövlət xidməti xətti ilə 10 milyon manat məbləğində kredit ayrılması planlaşdırılır.
“Dövlət xidmətləri vasitəsilə kreditlərin maliyyələşdirilməsi may ayında başlamışdır. 2019-cu ildə isə kənd təsərrüfatı kreditlərinin verilməsi davam etdiriləcək və biz fermerlərə daha 10 milyon manat həcmində kredit verməyi planlaşdırırıq ki, bu da həmçinin kreditlərin  cari ildə qaytarılması ilə təmin olunacaq”, - deyə M. Əliyev bildirib.

Azerbaijani farmers to get subsidized loans for AZN 10 million more in 2019
December 13, Fineko/abc.az. The Ministry of Agriculture of Azerbaijan is going to provide farmers with loans on subsidized terms next year.
Mirza Aliyev, the head of the MoA State Service on Management of Agricultural Projects & Credits, stated that they plan to allocate AZN 10 million through the Service before the end of 2019.
"Financing of loans through the SSMAPC began in May. And next year giving of agricultural loans is to continue. We plan to give another AZN 10 million to farmers, and this amount will be provided due to this year’s repaid loans," Aliyev said.