2019-cu ildə Azərbaycanda fermerlər daha 10 milyon manat güzəştli kredit alacaqlar
Fineko/abc.az. Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi 2019-cu ildə fermerlərə güzəştli şərtlərlə kredit vermək niyyətindədir.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Kənd Təsərrüfatı Layihələri və Kreditlərinin İdarə edilməsi üzrə Dövlət Xidmətinin rəhbəri Mirzə Əliyevin sözlərinə görə, ilin sonunadək dövlət xidməti xətti ilə 10 milyon manat məbləğində kredit ayrılması planlaşdırılır.
“Dövlət xidmətləri vasitəsilə kreditlərin maliyyələşdirilməsi may ayında başlamışdır. 2019-cu ildə isə kənd təsərrüfatı kreditlərinin verilməsi davam etdiriləcək və biz fermerlərə daha 10 milyon manat həcmində kredit verməyi planlaşdırırıq ki, bu da həmçinin kreditlərin  cari ildə qaytarılması ilə təmin olunacaq”, - deyə M. Əliyev bildirib.

Fineko/abc.az. Министерство сельского хозяйства Азербайджана намерено и в 2019 году обеспечить фермеров кредитами на льготных условиях.
Как заявил начальник Государственной службы по управлению кредитами и сельскохозяйственными проектами Министерства сельского хозяйства Мирза Алиев, до конца года по линии госслужбы планируется выдать 10 млн. манатов.
«Финансирование кредитов по линии госслужбы началось в мае. А 2019 годы выдача аграрных кредитов продолжится, и мы планируем выдать фермерам еще 10 млн. манатов, которые будут обеспечены также за счет возврата в текущем году кредитов», - сказал М.Алиев.