15-17 may tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində regionun ən genişmiqyaslı və ən çox ziyarət edilən sərgilərindən biri - 13-cü Azərbaycan Beynəlxalq Kənd təsərrüfatı Caspian Agro sərgisi keçiriləcək. Kənd təsərrüfatı üzrə aparıcı tədbir olan Caspian Agro sərgisi regionda kənd təsərrüfatı sahəsinin inkişafına, Azərbaycan Respublikasının aqrar-sənaye kompleksində mütərəqqi texnologiyaların tətbiqinə, eləcə də təcrübə mübadiləsinə, yerli və xarici təsərrüfatçılar arasında qarşılıqlı faydalı işgüzar əlaqələrin gücləndirilməsinə kömək edir. Aralarında idxalçılar, ixracatçılar, distribyutorlar, topdan və pərakəndə satış müəssisələrinin nümayəndələri, habelə fermerlərin də yer aldığı sərgi iştirakçıları eksponent və ziyarətçilərlə görüşmək və öz məhsullarını əyani şəkildə nümayiş etdirmək üçün ideal fürsət əldə edəcəklər.
Caspian Agro 2019 sərgisinin ekspozisiyası Bakı Ekspo Mərkəzinin üç mərkəzi pavilyonunda, eləcə də mərkəzin açıq platformasında yerləşəcək. Bu il sərgidə dünyanın 25 ölkəsini təmsil edən 200-dən artıq şirkət iştirak edəcək. Azərbaycan, Belarus, Belçika, Almaniya, İtaliya, Mərakeş, Rusiya, İspaniya, Şri-Lanka, Türkiyə, Ukrayna, ABŞ, İsrail və digər ölkələri təmsil edən nümayəndələr suvarma sistemləri, istixana avadanlıqları, istixanalar, heyvandarlıq sahəsi üçün avadanlıqlar, heyvanlar üçün yemlər, toxumlar, kənd təsərrüfatı texnikası, baytarlıq preparatları, laboratoriya avadanlıqları və digər sektorlar üzrə bir çox yeni məhsullar təqdim edəcəklər. Gürcüstan və Niderland Krallığı sərgidə milli stendlərlə çıxış edir. Həmçinin bu il Mərakeş sərgidə ilk dəfə çıxış edəcək.
Prior Leasing şirkəti Caspian Agro sərgisinin qeydiyyat sponsoru qismində çıxış edir.
Sərgi çərçivəsində “B2B” formatlı ikitərəfli işgüzar görüşlər keçiriləcək və bu görüşlər əsnasında sənaye mütəxəssisləri əməkdaşlıq yollarını müzakirə edə, yeni əlaqələr quraraq mövcud əlaqələri gücləndirə və həm sərginin qonaqları, həm də öz həmkarları olan iştirakçılar arasında tərəfdaş və müştərilər tapa biləcəklər.
Hər il təşkilatçılar regionlardan gələn fermerlər üçün sərgi üzrə turlar təşkil edirlər və bu tədbir çərçivəsində fermerlər ən son sənaye yenilikləri ilə tanış ola bilirlər. Həmçinin sərgi çərçivəsində ilk dəfə olaraq “Fermer təsərrüfatının inkişafı və yüksək keyfiyyətli məhsulların verilməsi” mövzusunda treninq sessiyası keçirməyi planlaşdırırlar. Bu sessiyada fermerlər onları maraqlandıran suallarla mütəxəssislərə müraciət edərək öz təcrübələrini həmkarları ilə bölüşə biləcəklər.
Sərginin ikinci günündə EUROCHEM TRADING RUS şirkətinin seminarının və ICODS HILMER GMBH şirkətinin təqdimatının keçirilməsi planlaşdırılır.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin fəal dəstək və iştirakı ilə keçirilir. Sərgini həmçinin Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycanda İxracatın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı (FAO) dəstəkləyirlər. Sərginin təşkilatçısı Caspian Event Organisers şirkətidir.

Caspian Agro Exhibition will be held at Baku Expo Centre from the 15th to the 17th of May
One of the largest and most visited exhibitions in the region, the 13th Azerbaijan International Agriculture Exhibition, Caspian Agro, will be held at Baku Expo Centre from the 15th to the 17th of May. It is one of the most popular and well publicized exhibitions in the region and is designed to promote sustainable agriculture, the implementation of advanced technologies in the agro-industrial complex of the Republic of Azerbaijan and the exchange of best practices, and to strengthen mutually beneficial business ties between local and foreign farmers. Apart from showcasing their products, exhibitors will have the perfect opportunity to meet with other participants and visitors, including importers, exporters, farmers, distributors, and representatives of the wholesale and retail trades.
Caspian Agro 2019 will unfold its expositions in three central pavilions, as well as on an open display area of Baku Expo Centre. This year more than 200 companies from 25 countries will take part in the exhibition. Representatives from Azerbaijan, Belarus, Belgium, Germany, Italy, Morocco, Russia, Spain, Sri Lanka, Turkey, Ukraine, USA, Israel and other countries will present a line of new products in such sectors as: irrigation systems, greenhouse equipment, greenhouses, equipment for the livestock industry, animal feed, seeds, agricultural equipment, veterinary drugs, laboratory equipment and much more. The national stands will be presented by Georgia and the Netherlands. Morocco will be debuting in this year’s exhibition.
Registration sponsor of the Caspian Agro exhibition is the company Prior Leasing.
The exhibition will include bilateral B2B business meetings where industry experts will be able to discuss cooperation opportunities and establish new and strengthen the existing contacts, while looking for partners and customers both among the guests of the exhibition and among their fellow participants.
Every year the organisers host special exhibition tours for farmers from the regions; where farmers are able to familiarize themselves with the latest industry innovations. Moreover, for the first time as part of this year’s exhibition, there is a plan to organise a training session on the theme “Development and assistance to the farmers in providing high quality goods”, where farmers will be able to ask experts and share their experience with colleagues.
On the second day of the exhibition it is planned to hold seminars of EUROCHEM TRADING RUS and ICODS HILMER GMBH
The exhibition is held with the active support and participation of the Minisrty of Agriculture of the Republic of Azerbaijan. The exhibition is also supported by National Confederation of The Entrepreneurs (Employers) Organizations of Azerbaijan Republic (AEC), Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation, Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan and
Food and Agriculture Organization of the United Nations. The exhibition is organised by Caspian Event Organisers.