“Caspian Agro Week” - 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu “InterFood Azerbaijan” - 31-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisi
28 aprel 2026 28 aprel 2026
5-8 may tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində “Caspian Agro Week” - 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu, “InterFood Azerbaijan” - 31-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisi və eləcə də, “Horeca Caspian” - 14-cü Xəzər Beynəlxalq Mehmanxana, Restoran və Supermarketlər üçün Avadanlıq və Ləvazimatlar Sərgisi keçiriləcək.
Regionun kənd təsərrüfatı və qida sənayesi üzrə ən böyük sərgiləri olan “Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” müvafiq sahələrdə fəaliyyət göstərən bütün oyunçuları bir araya toplayan ilin vacib hadisələridir. Bu illər ərzində sərgilər etibarlı və tanınan milli brend olmaqla yanaşı, dünyanın aparıcı beynəlxalq tədbirləri sırasına daxil olaraq, qlobal sərgi təqvimində layiqli yerini tutmuşdur.
Sərgilərdə əhatə olunan sənaye sahələrinə dövlət tərəfindən daim xüsusi diqqət yetirilir. “Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərini ziyarət edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Bakı Ekspo Mərkəzində sərgi ekspozisiyaları və iştirakçıları ilə tanış olur.
Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi sərgilərə təşkilati dəstək göstərir. Nazirlik həmçinin sərgilərdə öz stendi ilə iştirak edərək aqrar sektorun inkişafına yönəlmiş layihələr, innovativ yanaşmalar və dövlət dəstəyi mexanizmləri barədə ziyarətçilərə geniş məlumat təqdim edir.
Eyni zamanda “Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA), Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycan Qida və İçki Sənayeçiləri Assosiasiyası (AQİSA), BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı (FAO) və Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən dəstəklənir.
“Caspian Agro Week” sərgisinin qızıl sponsoru “Lovol” şirkətidir. Sərginin rəsmi avtomobil sponsoru isə “Imotors” şirkətidir.
Bu il sərgilər bir sıra yeniliklərlə yadda qalacaq. Daha öncə “Caspian Agro” adı ilə tanınan sərgi 2026-cı ildən etibarən yeni brend - “Caspian Agro Week” adı ilə təşkil edilərək, Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu kimi təqdim olunur. Yenilənmiş və genişlənmiş konsepsiyanın sərgiyə yeni təkan verəcəyi, həm iştirakçılar, həm də ziyarətçilər üçün daha geniş netvörkinq, sektorlararası əməkdaşlıq və effektiv biznes dialoqu üçün şərait yaradacağı gözlənilir.
İndiyədək sərgilərdə iştirakını dünyanın 45 ölkəsindən 447 şirkət təsdiq etmişdir. Sərgilərin coğrafiyası Azərbaycanla yanaşı, Almaniya, Amerika Birləşmiş Ştatları, Belarus, Benin, Böyük Britaniya, Braziliya, Cənubi Koreya, Cənubi Sudan, Çexiya, Çin, Gürcüstan, Efiopiya, Fil dişi sahili, Finlandiya, Fransa, Hindistan, İndoneziya, İspaniya, İsveç, İtaliya, Kamerun, Latviya, Meksika, Misir, Niderland, Nigeriya, Polşa, Qana,
Qazaxstan, Rusiya Federasiyası, Seneqal, Somali, Şri-Lanka, Tanzaniya, Tayland, Türkiyə, Türkmənistan, Yunanıstan, Yaponiya, Vyetnam, Zambiya və digər ölkələri əhatə edir.
Eyni zamanda sərgilər çərçivəsində Almaniya, Belarus, Braziliya, Gürcüstan, İtaliya, Koreya, Niderland və İndoneziya milli qruplar formatında öz kənd təsərrüfatı və qida sənayesi məhsullarını təqdim edəcəklər. AFAZ (Africa-Azerbaijan Cooperation) ayrıca stendlə iştirak edəcək və bu stenddə aşağıdakı ölkələrdən olan şirkətlər təmsil olunacaq: Benin Respublikası, Cənubi Sudan Respublikası, Efiopiya Federativ Demokratik Respublikası, Fil Dişi Sahili Respublikası, Kamerun Respublikası, Nigeriya Federativ Respublikası, Qana Respublikası, Seneqal Respublikası, Somali Federativ Respublikası, Tanzaniya Birləşmiş Respublikası, Zambiya Respublikası. Qeyd etmək lazımdır ki, AFAZ və Braziliya bu sərgilərə ilk dəfə qatılır.
Sərgilərdə tətbiq olunan yeniliklərdən biri də odur ki, 2026-cı ildə “InterFood Azerbaijan” sərgisi vahid məkanda – Bakı Ekspo Mərkəzinin 4-cü pavilyonunda cəmləşəcək. Beləliklə, qida sənayesini təmsil edən bütün yerli və xarici şirkətlər öz məhsullarını məhz bu pavilyonda ziyarətçilərə təqdim edəcəklər. Bu yanaşma ziyarətçilərin sərgi daxilində vaxtına qənaət etməsinə və qida sektoruna aid bütün yenilikləri vahid bir məkanda, daha rahat şəkildə izləməsinə imkan yaradır.
Qeyd etmək lazımdır ki, bu sərgilər Bakı Ekspo Mərkəzinin həm qapalı pavilyonlarında, həm də açıq hava sahəsində təşkil olunur. Xüsusilə açıq sahədə kənd təsərrüfatı üçün nəzərdə tutulan irihəcmli texnika və ən müasir aqrar məhsulların geniş ekspozisiyası nümayiş olunacaq. Burada ziyarətçilər aqrar sektorun ən son texnoloji nailiyyətləri və avadanlıqları ilə yaxından tanış ola biləcəklər.
Xarici ölkə nümayəndələri və yerli şirkətlərlə yanaşı, bu il sərgidə Azərbaycanın bölgələri də aktiv şəkildə təmsil olunacaq. Ziyarətçilər sərgilər çərçivəsində bölgələrin aqrar və qida sahəsindəki imkanları ilə yaxından tanış olmaq imkanı əldə edəcəklər.
Regionun ən böyük kənd təsərrüfatı sərgisi olmaqla, “Caspian Agro Week” kənd təsərrüfatı texnikası, obyektləri və avadanlıqları, suvarma sistemi, qablaşdırma, kənd təsərrüfatında innovasiya texnologiyaları, heyvandarlıq və quşçuluq, baytarlıq, bitkiçilik, meyvə və tərəvəzlərin yetişdirilməsi, gülçülük, tullantıların emalı, logistika, elektron kənd təsərrüfatı kimi sahələri əhatə edir. Sərgi yenidən kənd təsərrüfatı sənayesinin aparıcı iştirakçılarını, yerli və xarici ekspertləri, o cümlədən idxalçılar, ixracatçılar, kənd təsərrüfatı məhsullarının distribütorları, topdan və pərakəndə ticarət nümayəndələri, həmçinin fermerlər də daxil olmaqla minlərlə peşəkar auditoriyanı bir araya toplayaraq təcrübə, bilik və innovasiyalar mübadiləsi üçün unikal imkanlar yaradır.
Eyni zamanda sərgidə “Smart Agro” istiqaməti üzrə süni intellekt, ağıllı kənd, startaplar, İT xidmətləri, robototexnika, pilotsuz uçuş aparatları və “green agro” bölmələri yer alır.
“InterFood Azerbaijan” sərgisində isə qida sənayesi, içkilər, şirniyyat, süd məhsulları, qənnadı və un məmulatları, meyvə-tərəvəz, qablaşdırma, qida texnologiyaları, eləcə də, halal qida və digər bölmələr üzrə məhsul və xidmətlər təqdim olunur.
Sərgilər “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi üçün əlverişli platforma rolunu oynayır. Ötən il olduğu kimi bu il də “Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri çərçivəsində iştirakçılar bu brend altında məhsullarını nümayiş etdirirlər. Bu, qlobal kənd təsərrüfatı və qida sənayesində yerli istehsalın inkişafının və rəqabət qabiliyyətinin parlaq nümunəsidir.
İlk dəfə olaraq “Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri zamanı “Hosted Buyer” (Alıcı Missiyası) proqramı təşkil olunacaq. Bu proqram sərgiyə qatılan ziyarətçi-alıcılar üçün maksimum effektiv
və rahat iş şəraitinin yaradılması məqsədilə həyata keçirilir. “Hosted Buyer” çərçivəsində sərgilərə Rusiyanın “Lenta”, “Samokat”, “Fresh market” hipermarketləri və digər şirkətlər qatılacaq.
“Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan”ın tədbirlər proqramı
“Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” çərçivəsində 4 gün ərzində zəngin, faydalı və intensiv işgüzar proqram təqdim olunacaq. Proqrama beynəlxalq forumlar, panel müzakirələr, sahə üzrə təqdimatlar və master-klasslar, eləcə də ənənəvi B2B və B2G görüşlər daxildir.
Sərgilərin təqdimat zonasında Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə bir sıra forumlar keçiriləcəkdir: 3-cü Beynəlxalq Aqrar İnnovasiya Forumu, Risklərə Qarşı Aqrar Sığortanın Gücü Forumu, Dövlət–özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində Aqronomların II Beynəlxalq Forumu, "AGROSCIENCE" Forumu. Daha bir tədbir isə sərgilər çərçivəsində “Baku Marriott Hotel Boulevard” hotelində baş tutacaq 5-ci Aqrobiznesin İnkişafı Forumudur.
Bakı Ekspo Mərkəzin təqdimat zonasında sərgi günlərində “Food & Agro Talks” adlı sahə üzrə təqdimatlar və master-klasslar təşkil ediləcəkdir. Burada aqrar və qida sənayesinin aparıcı mütəxəssisləri, istehsalçılar və sahə nümayəndələri aktual mövzular ətrafında çıxışlar edəcək, real təcrübə və biliklərini bölüşəcəklər. “Food & Agro Talks” çərçivəsində “Azərbaycanda aqrobiznesin inkişafı və dəstək proqramları: kiçik təsərrüfatlardan böyük aqrokorporasiyalara qədər”, “Fermalar və su: Davamlı su təchizatı və effektivlik”, “Azərbaycanın qida sənayesində tendensiyalar və innovasiyalar”, “Fermerlər üçün maliyyə həlləri”, “Ekoloji yönümlü kənd təsərrüfatı və qida təhlükəsizliyi: müasir yanaşmalar və həllər” adlı panel sessiyaları və "CEO kimi düşün" interaktiv keys sessiyası keçiriləcək.
Sərgilər çərçivəsində həmçinin “WomenSpace: Qida, ünsiyyət, mentorluq” adlı tədbir və Şokolad art-instalyasiyaları sərgisi təşkil ediləcək.
“InterFood Azerbaijan” sərgisi çərçivəsində iştirakçılar və dəvət olunmuş şirkətlər üçün “Retail Center – Ticarət şəbəkələrinin görüş mərkəzi” fəaliyyət göstərəcək. Sərginin 2-ci günü çalışacaq bu mərkəzdə qida sənayesi istehsalçıları və iri pərakəndə ticarət şəbəkələrinin nümayəndələri arasında məqsədyönlü işgüzar görüşlər təşkil olunacaq. Bu platforma iştirakçılara məhsullarını birbaşa potensial alıcılara təqdim etmək, yeni satış kanalları qurmaq və əməkdaşlıq imkanlarını genişləndirmək imkanı yaradacaq.
“InterFood Azerbaijan” sərgisinin artıq uzun illərdir ki, ayrılmaz hissəsi olan ənənəvi "Qızıl Şah 2026" Beynəlxalq Kulinariya Çempionatı bu il də ziyarətçilərin diqqət mərkəzində olacaq. Sayca 6-cı olan çempionatın təşkilatçısı Azərbaycan Kulinariya Mütəxəssisləri Assosiasiyasıdır. “Qızıl Şah” Çempionatı Ümumdünya Kulinariya Cəmiyyətləri Birliyi (“Worldchefs”) tərəfindən lisenziyalaşdırılmış tədbirdir və beynəlxalq norma və qaydalara uyğun keçirilir. Çempionatın münsiflər heyəti 18 ölkədən olan Ümumdünya Kulinariya Cəmiyyətləri Birliyinin lisenziyalı aşbaz-hakimlərindən ibarətdir. Çempionatda 11 ölkədən olan 22 komanda müxtəlif kateqoriyalar üzrə birincilik uğrunda mübarizə aparacaqlar. Qeyd etmək lazımdır ki, iştirakçılardan 73-ü xarici ölkələrdən qatılan aşbazlardır. Bununla yanaşı, 160 aşbaz çempionata fərdi iştirakçı kimi qatılacaq.
Hər il təşkilatçılar Azərbaycanın müxtəlif regionlarından olan fermerlər üçün sərgiyə turlar təşkil edirlər. Bu il 51 bölgədən 500-dən çox fermer sərgidə iştirak edəcək. Sərgilər çərçivəsində fermerlər ən son sənaye yenilikləri və beynəlxalq təcrübə ilə tanış ola biləcəklər. Fermerlərin sərgiyə turlarının nəticəsi olaraq, təcrübə mübadiləsi təşviq edilir, bu da öz növbəsində istehsalın keyfiyyətinin yüksəldilməsinə və kənd yerlərində yaşayış şəraitinin yaxşılaşdırılmasına kömək edir.
Sərgilər çərçivəsində təşkil edilən ənənəvi ikitərəfli işgüzar görüşlər (B2B və B2G) zamanı yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri üzbəüz formatda əməkdaşlıq və gələcək tərəfdaşlıq yollarını müzakirə edirlər. Bundan əlavə, ikitərəfli işgüzar görüşlər çərçivəsində özəl şirkətlərin nümayəndələri dövlət qurumlarının təmsilçiləri ilə görüş imkanı əldə edirlər.
“Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” kənd təsərrüfatı və qida sənayesi sahələrində ən vacib platformalardan biri olaraq, regionun əsas istehsalçı və distribütorları ilə birbaşa əlaqə qurmaq fürsəti yaradır, şirkətlər məhsul və xidmətlərini potensial müştərilərə və tərəfdaşlara nümayiş etdirmək şansı əldə edir, həmçinin ziyarətçilər müvafiq sənaye sahələrində olan ən son texnologiyalar və trendlərlə tanış olmaq imkanı qazanırlar.
“Caspian Agro Week”, “InterFood Azerbaijan” və “Horeca Caspian” sərgilərinin təşkilatçıları “Caspian Event Organisers” şirkəti, eləcə də onun tərəfdaşları olan “Caspian Event Management” və “ICA Events” şirkətləridir.
Sərgilərin rəsmi bankı qismində ölkənin aparıcı korporativ maliyyə institutu “PAŞA Bank” çıxış edir. Rəsmi hotel tərəfdaşı “Absheron Hotel Group”, rəsmi mebel tərəfdaşı “Accurate MMC” və rəsmi “outdoor” reklam tərəfdaşı isə“Bilbord.al” şirkətidir.
“Caspian Agro Week” və “InterFood Azerbaijan” haqqında ətraflı və daim yenilənən məlumatları www.caspianagroweek.az www.interfood.az rəsmi internet səhifələrindən, eləcə də sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür.

28 april 2026 28 April 2026
From 5 to 8 May, the Baku Expo Center will host exhibitions that have already become national brands: the 19th Azerbaijan International Agriculture Exhibition and Forum - Caspian Agro Week, the 31st Azerbaijan International Food Industry Exhibition - InterFood Azerbaijan, as well as the 14th Caspian International Exhibition Everything for Hotels, Restaurants and Supermarkets - Horeca Caspian.
The Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan - the region’s largest exhibitions in the agricultural and food industry sectors - serve as key annual events that bring together all major players operating in the respective industries. Over the years, these exhibitions have not only become reliable and recognised national brands, but have also secured their rightful place in the global exhibition calendar as leading international events.
The industries showcased at the exhibitions consistently receive special attention from the government. The President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, visits the Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan exhibitions, exploring the exhibition pavilions and engaging with participants at the Baku Expo Center.
The Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan provides organisational support to the exhibitions. The Ministry also participates in exhibitions with its own dedicated stand, where it provides visitors with comprehensive information on initiatives aimed at advancing the agricultural sector, as well as on innovative approaches and government support mechanisms.
The events are also supported by the Food Safety Agency of the Republic of Azerbaijan (AQTA), the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) of the Republic of Azerbaijan, the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organisations of the Republic of Azerbaijan (ASK), Azerbaijan Food and Beverage Industrialists Association (AQİSA), Food and Agriculture Organisation of the United Nations (FAO), and Azerbaijan Exhibition Organisers Association (ASTA).
“Lovol” is Gold Sponsor of the Caspian Agro Week. The Official Car Sponsor of the exhibition is “Imotors” LLC.
This year, the exhibitions will be marked by several new features. Previously known as Caspian Agro, the exhibition will be organised under a new brand — Caspian Agro Week starting from 2026 and will be presented as the Azerbaijan International Agriculture Exhibition and Forum. The organisers believe that the updated and expanded concept will give new momentum to the exhibition and create broader opportunities for networking, cross-sector collaboration and effective business dialogue for both participants and visitors.
So far, 447 companies from 45 countries around the world have confirmed their participation in the exhibitions. Alongside Azerbaijan, the geography of the exhibitions covers Germany, the United States of America, Belarus, Benin, the United Kingdom, Brazil, South Korea, South Sudan, the Czech Republic, China, Georgia, Ethiopia, Côte d’Ivoire, Finland, France, India, Indonesia, Spain, Sweden, Italy, Cameroon, Latvia, Mexico, Egypt, the Netherlands, Nigeria, Poland, Ghana, Kazakhstan, the Russian Federation, Senegal, Somalia, Sri Lanka, Tanzania, Thailand, Türkiye, Turkmenistan, Greece, Japan, Vietnam, Zambia, and other countries.
At the same time, within the framework of the exhibitions, Germany, Belarus, Brazil, Georgia, Italy, South Korea, the Netherlands, and Indonesia will present their agricultural and food industry products in the format of national groups. AFAZ (Africa-Azerbaijan Cooperation) will also take part with a dedicated stand, showcasing companies from the following countries: the Republic of Benin, the Republic of South Sudan, the Federal Democratic Republic of Ethiopia, the Republic of Côte d’Ivoire, the Republic of Cameroon, the Federal Republic of Nigeria, the Republic of Ghana, the Republic of Senegal, the Federal Republic of Somalia, the United Republic of Tanzania, and the Republic of Zambia. It should be noted that AFAZ and Brazil are participating in these exhibitions for the first time.
One of the key updates is that in 2026, the InterFood Azerbaijan exhibition will be consolidated in a single location – Pavilion 4 of the Baku Expo Centre. Consequently, all local and foreign companies representing the food industry will showcase their products specifically within this pavilion. This approach allows visitors to save time and explore all the latest innovations in the food sector more conveniently within a unified space.
The exhibitions are being organised both in the indoor pavilions and the outdoor areas of the Baku Expo Centre. In particular, the outdoor space will showcase a display of large-scale agricultural machinery and the latest agrotechnical products. Here, visitors will have the opportunity to closely familiarise themselves with the most recent technological achievements and equipment in the agricultural sector.
Alongside foreign representatives and local companies, Azerbaijan's regions will also be actively represented at the exhibition this year. As part of the exhibitions, visitors will have the opportunity to closely explore the agricultural and food industry potential of the regions.
As the largest agricultural exhibition in the region, Caspian Agro covers areas such as agricultural machinery, equipment, and facilities, irrigation systems, packaging, innovative technologies in agriculture, livestock and poultry, veterinary medicine, crop cultivation, fruit and vegetable growing, floriculture, waste processing, logistics, and e-agriculture. Once again, it brings together the leading participants of the agricultural industry, both local and international experts, including importers, exporters, agricultural product distributors, wholesale and retail trade representatives, as well as farmers, gathering thousands of professional attendees and creating unique opportunities for the exchange of experience, knowledge, and innovations.
At the same time, the exhibition features a “Smart Agro” section showcasing artificial intelligence, smart villages, start-ups, IT services, robotics, unmanned aerial vehicles, and green agro initiatives.
The InterFood Azerbaijan exhibition presents products and services across various segments of the food industry, including beverages, confectionery, dairy products, bakery and flour-based goods, fruits and vegetables, packaging, food technologies, as well as halal food and other categories.
The exhibitions serve as an effective platform for promoting the “Made in Azerbaijan” brand. As in previous years, participants of both Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan present their products under this brand. This stands as a clear example of the development and competitiveness of local production in the global agriculture and food industries.
For the first time, Hosted Buyer (Buyer Mission) program will be organized during the Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan exhibitions. This program is being implemented to create a highly efficient and convenient working environment for visitor buyers participating in the exhibition. Within the Hosted Buyer programme, Russia’s “Lenta” and “Samokat”, as well as “Fresh Market” hypermarkets, along with other companies, will participate in the exhibitions.
Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan’s events programme
As part of Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan, a rich, productive, and intensive four-day business programme will be offered. The programme will include international forums, panel discussions, industry-focused presentations and master classes, as well as traditional B2B and B2G meetings.
Within the exhibition showcase zone, a series of forums will be organized by the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, including: III International Agrarian Innovation Forum, Forum "The Power of Agricultural Insurance Against Risks", 2nd International Forum of Agronomists within the Framework of Public–Private Partnership, and "AGROSCIENCE" Forum. In addition, another event as part of the exhibition programme will be the 5th Agribusiness Development Forum, which will be held at Baku Marriott Hotel Boulevard.
A series of presentations and masterclasses under Food & Agro Talks platform will be organized within the exhibition showcase zone at the Baku Expo Center during the exhibition days. Leading experts from the agricultural and food industries, producers, and sector representatives will deliver presentations on relevant topics, sharing their practical experience and knowledge.
As part of the framework of Food & Agro Talks, panel sessions “Development of agribusiness and support programs in Azerbaijan: from small farms to large agro-corporations”, “Farms and Water: Sustainable Water Supply and Efficiency”, “Trends and Innovations in Azerbaijan’s Food Industry,” “Financial Solutions for Farmers” and “Ecologically Oriented Agriculture and Food Safety: Modern Approaches and Solutions”, as well as Interactive Case Session "Think Like a CEO" will be held.
Within the framework of the exhibitions, the “WomenSpace: Bake, Talk, Mentor” event and Exhibition of Chocolate Art Installations will also be organized.
As part of InterFood Azerbaijan, “Retail Centre – Meeting Hub for Retail Chains” will be operating for participants and invited companies. On the second day of the exhibition, this Centre will host targeted business meetings between food industry producers and representatives of major retail chains. This platform will enable participants to present their products directly to potential buyers, establish new sales channels, and expand cooperation opportunities.
This year traditional Gold Shah 2026 - International Culinary Championship, which has long been an integral part of InterFood Azerbaijan, will once again be in the spotlight of visitors. Now in its 6th edition, the Championship is organized by the Azerbaijan Culinary Specialists Association. The Gold Shah Championship is a licensed event of the World Association of Chefs' Societies (Worldchefs) and is held in accordance with international standards and regulations. The judging panel consists of licensed chef-judges from the
Worldchefs representing 18 countries. A total of 22 teams from 11 countries will compete for top honors across various categories in the Championship. It should also be noted that 73 of the participants are chefs from foreign countries. In addition, 160 chefs will take part in the championship as individual competitors.
Every year, the organizers arrange tours to the exhibition for farmers from different regions of Azerbaijan. This year, over 500 farmers from 51 regions will participate in the exhibition. As part of the exhibitions, farmers will be able to get acquainted with the latest industrial innovations and international experience. As a result of the farmers’ exhibition tours, the exchange of experience is encouraged, which in turn contributes to improving the quality of production and enhancing living conditions in rural areas.
As part of the exhibitions, the traditional bilateral business meetings (B2B and B2G) provide an opportunity for representatives of local and international companies to discuss cooperation and potential partnerships in a face-to-face format. Additionally, within the framework of these bilateral meetings, representatives of private companies will have the chance to meet with officials from government institutions.
As key platforms in the agricultural and food industries, the Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan exhibitions provide an opportunity to establish direct contact with the region's main producers and distributors. Companies gain the chance to showcase their products and services to potential customers and partners, while visitors have the opportunity to familiarize themselves with the latest technologies and trends in the relevant industries.
The organisers of the Caspian Agro Week, InterFood Azerbaijan, and Horeca Caspian exhibitions are Caspian Event Organisers and its partners, Caspian Event Management and ICA Events.
PASHA Bank, the country's leading corporate financial institution, is the official bank of the event. The official hotel partner is Absheron Hotel Group, the official furniture partner is Accurate LLC, and the official outdoor advertising partner is Bilbord.al.
Detailed and continuously updated information about Caspian Agro Week and InterFood Azerbaijan is available on the official websites: www.caspianagroweek.az and www.interfood.az, as well as on their respective social media accounts.