Sərginin beynəlxalq xarakterinin üstünlükləri
Unitec şirkəti tərəvəz və meyvələrin çeşidlənməsi üçün həllər təqdim edir və artıq uzun illərdir Azərbaycandakı şirkətlərə kənd təsərrüfatı istehsalı sahəsində daha yaxşı nəticələr əldə etməyə kömək edən müasir texnologiyalar təklif edir.Bu ilki sərgidə biz bir çox həllər nümayiş etdiririk, o cümlədən CHERRY Vision 3.5 AI sistemini. Bu, xarici keyfiyyətin təsnifatı üçün innovativ bir sistemdir və ən son nəsil Süni İntellekt modellərinin istifadəsi sayəsində hava şəraitindən yaranan çətinliklərə baxmayaraq, meyvə istehsal mərkəzlərindən sabit keyfiyyətli albalı tədarükünü təmin edir.
Caspian Agro bizim üçün mövcud müştərilərlə uğurlu görüşlər keçirmək və yeni tərəfdaşlarla tanış olmaq üçün əla bir platformadır. Burada yerli tərəfdaşlarla və qurumlarla münasibətləri davam etdirmək, peşəkar dialoqlar aparmaq çox rahatdır.
Ümumilikdə sərgi barədə təəssüratlar müsbətdir.Sərgi məhsuldar şəkildə davam edir: həm perspektivli yeni əlaqələrimiz oldu, həm də tanış tərəfdaşlarla görüşlər keçirdik.
Azərbaycan beynəlxalq əlaqələrin əsas mərkəzlərindən biridir. Biz Avropa, xüsusilə İtaliya texnologiyasını təmsil edən bir şirkət olaraq, yerli fermerlər və aqrar sektorun iştirakçıları ilə tanış olmağı qarşımıza məqsəd qoşmuşuq.
Eyni zamanda Özbəkistandan olan nümayəndələrlə də əlaqələr quruldu, bu da sərginin həqiqətən beynəlxalq xarakter daşıdığını göstərir.

Георгий Чхартишвили, менеджер отдела продаж компании UNITEC S.P.A. (Италия)
Компания Unitec занимается решениями для сортировки овощей и фруктов, и уже много лет предлагает компаниям из Азербайджана современные технологии, помогающие добиваться лучших результатов в сфере сельскохозяйственного производства. На выставке этого года мы демонстрируем множество решений, в том числе CHERRY Vision 3.5 AI. Это инновационная система для классификации внешнего качества, которая благодаря использованию моделей Искусственного Интеллекта последнего поколения, обеспечивает поставку черешни от плодовоощных центров стабильного качества, несмотря на трудности, вызванные погодными условиями.
Caspian Agro для нас является отличной площадкой для успешных встреч с уже существующими клиентами и знакомством с новыми. Здесь удобно поддерживать отношения с местными партнёрами и структурами, вести профессиональными диалоги.
В целом впечатления от выставки положительные. Вчера день был немного спокойнее, посетителей относительно было меньше, сегодня уже чувствуется более активная атмосфера. Выставка проходит продуктивно: у нас были перспективные контакты и встречи с уже знакомыми партнёрами.
Азербайджан является базовым сосредоточением международных связей. Мы, как представители европейской, в частности, итальянской технологии, ставим себе задачу знакомиться с местными фермерами и участниками аграрного сектора.
Также были контакты с представителями из Узбекистана, то есть выставка действительно имеет международный характер.