"Rostselmaş" şirkəti bütün aqrar texnologiyalar (əkin yerlərinin becərilməsindən məhsul yığımına qədər) üçün kənd təsərrüfatı texnikasının (150-dən çox model) tədarükündə dünyada aparıcı yerlərdən birini tutur. Geniş məhsul istiqamətlərinə malik şirkət 2024-cü ildə yol tikintisi texnikasının ilk nümunələrini istehsal edib. Şirkətin istehsal etdiyi kənd təsərrüfatı texnikası 20 ölkəyə tədarük olunur.
Əgər əvvəllər şirkətimiz ümumi məhsuldarlığı 25-30 sentnerə qədər olan kənd təsərrüfatı texnikası (NOVA, VECTOR) təqdim edirdiksə, bu gün biz "Caspian Agro" Beynəlxalq Sərgisində yüksək məhsuldarlığa malik TORUM 785 kombaynını nümayiş etdiririk. Daha az yanacaq və enerji sərfiyyatı sayəsində bu texnika ilə məhsulun toplanması 10% daha ucuz başa gəlir. Biz həmçinin avtopilot da daxil olmaqla bütün elektron sistemlərin tətbiqini həyata keçiririk.
“Rostselmaş” şirkəti Azərbaycanda təşkil edilən kənd təsərrüfatı sərgisinin daimi iştirakçısıdır. Bizim artıq "Agro Space" şirkətinin timsalında tərəfdaşımız da var. İstehsal etdiyimiz texnikanın qiymət və keyfiyyət baxımından kifayət qədər rəqabətə davamlı olduğunu nəzərə alaraq məhsulların satışı imkanlarını nəzərdən keçiririk. Bundan başqa, Sumqayıt Texnologiyalar Parkının rəhbərliyi ilə görüşümüz zamanı komplekt hissələrinin tədarükü ilə bağlı razılıq əldə etmişik.
Kənd təsərrüfatı maşınqayırma sənayesi nümayəndələrinin bir araya gəlməsi üçün lazımi şərait yaradan Azərbaycan hökumətinə və bu ölkənin Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinə minnətdarlığımızı bildiririk. Məhz buna görə biz hər il "Caspian Agro"nu seçirik. Digər iştirakçılarla təcrübə mübadiləsi imkanı yaradan bu səviyyədə və miqyasda ixtisaslaşmış sərgilərin keçirilməsi böyük əhəmiyyət kəsb edir.

"Rostselmash" has chosen Azerbaijan
"Rostselmash" is one of the world's leading suppliers of agricultural machinery (over 150 models) for all agricultural technologies (ranging from tillage to harvesting). With a wide range of activities, the company produced its first models of road-building machinery in 2024. The company supplies agricultural machinery to 20 countries.
If earlier our company introduced a series of machines (NOVA, VECTOR) with yields up to 25-30 centners, which are not the highest performance indicators, today we present to the participants of the International Exhibition Caspian Agro a highly productive machine known as the combine harvester TORUM 785. With lower fuel consumption and less wasted power, its yield is 10 percent cheaper. We are also presenting a full range of electronic systems, including autopiloting.
"Rostselmash" is a regular participant in the agricultural exhibition in Azerbaijan. We already have a partner, Agro Space. We are considering opportunities to sell our products, as we know that the price and quality of our machinery are quite competitive. We also met with the management of the Sumgayit Technology Park and agreed to supply components.
We should pay tribute to the Government of Azerbaijan and the Ministry of Agriculture for creating the conditions for representatives of agricultural machinery to meet on a single platform. That is why we have chosen Caspian Agro year after year. Holding specialised exhibitions of this level and size is very important, as it provides an opportunity to exchange experiences with other participants.