Azərbaycan bazarının uğurlu öyrənilməsi
Rəhbərlik etdiyim şirkət kənd təsərrüfatı və kommunal texnikanın istehsalı üzrə ixtisaslaşıb. Biz Bakıda keçirilən sərgidə ilk dəfə iştirak edirik. Məqsədimiz tərəfdaşlıq əlaqələrinin qurulması və Azərbaycanda iştirak imkanlarının araşdırılmasıdır. Biz sərgidən əvvəl artıq bir azərbaycanlı şirkətlə ilk müqaviləmizi imzalamışıq. Hazırda sifarişin icrası mərhələsindəyik.
Caspian Agro sərgisi mənə ölkə, bazar, insanlar və kənd təsərrüfatı texnikası sahəsində biznesin təşkili barədə tam təsəvvür verdi. Bir çox potensial tərəfdaşlarla tanış olduq və onların qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını gördük. Sərgidə kənd təsərrüfatı texnikası təchiz edən şirkətlər geniş şəkildə təmsil olunub. Onlar bizim otbiçənlərə, torpaq bəcərmə qurğularına, qoşqulara, kartof texnikasına, kotanlara və digər avadanlıqlara maraq göstərdilər. Sərgidə Türkiyə, Rusiya və digər ölkələrdən olan bir çox texnika istehsalçıları iştirak edir. Onlar artıq burada uzun müddətdir fəaliyyət göstərirlər, lakin biz dost Belarusdan rəqabətədavamlı və keyfiyyətli məhsullar təklif etməyə tam hazırıq.
Hesab edirəm ki, Caspian Agro sərgisi özünü nüfuzlu beynəlxalq tədbir statusunda tam şəkildə təsdiqlədi. Bu çərçivədə çox sayda mühüm biznes görüşləri keçirmək mümkündür. Axı insanlar arasında canlı ünsiyyətdən daha yaxşı heç nə yoxdur. Daha əvvəl də qeyd etdiyim kimi, biz hazırda Azərbaycan bazarına yeni daxil oluruq. Ola bilər ki, artıq gələn il biz də Caspian Agro sərgisində məhsullarımızı təqdim edəcəyik.

Successful Exploration of the Azerbaijani Market
The company I manage specializes in manufacturing agricultural and municipal machinery. This is our first time participating in an exhibition in Baku. Our main goal is to build partnerships and explore opportunities for entering the Azerbaijani market. In fact, even before the exhibition began, we signed our first contract with a local company and are now in the process of delivering our initial shipment.
The Caspian Agro exhibition has given me valuable insight into the country, the market, its people, and how business is done—particularly in the agricultural machinery sector. We've met a number of potential partners who are clearly interested in mutually beneficial cooperation. Many companies showcasing agricultural equipment were represented at the fair, and there was strong interest in our mowers, soil tillers, trailers, potato machinery, plows, and more. The exhibition also hosted many well-established manufacturers from Turkey, Russia, and other countries. While they’ve been present here for quite some time, we’re confident in offering competitive and high-quality products from Belarus—a friendly and reliable partner.
I believe Caspian Agro has fully lived up to its reputation as a major international event. It creates the perfect environment for holding numerous important business meetings. After all, nothing compares to face-to-face interaction. As I mentioned, we’re only beginning our journey in the Azerbaijani market, but by next year, we may be exhibiting our own products here at Caspian Agro.