Yerli texnikamız rəqabətə davamlıdır
– “Improtex Industries” şirkəti artıq bir neçə ildir ki, Azərbaycanda istehsal olunan öz kənd təsərrüfatı texnikasını “Caspian Agro 2018” sərgisində təqdim edir. Ekspo Mərkəzin qarşısındakı açıq platformada dörd qoşqu nümayiş olunur ki, bunların ikisi müxtəlif təyinatlı yüklərin daşınması, biri maye yüklərin daşınması, digəri isə kənd təsərrüfatında istifadə olunan dizel yanacağının daşınması üçün nəzərdə tutulub. Qoşqular “Improtex Industries” şirkətinin zavodunda, müxtəlif növ aşınmaya davamlı, yüksək dayanıqlı “Hardox”, “Veldex”, ST-52 və b. polad növlərindən istifadə edilməklə istehsal olunub.
“Improtex Industries” şirkətinin texnikasının əsas rəqabət üstünlüyü Azərbaycanda istehsal olunmasıdır və buna görə də 24/7 rejimində servis xidməti almaq mümkündür. Bütün texnikalar müvafiq dövlət orqanları tərəfindən sınaqdan keçirilir və sertifikatlaşdırılıb. Bizim qoşqular Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi tərəfindən ölkənin müxtəlif bölgələrində istifadə olunur.
Şirkətimiz tərəfindən istehsal olunan kənd təsərrüfatı texnikasını satın almaq istəyən iri şirkət nümayəndələrini, eləcə də fermer və aqronomları stendimizdə görməkdən məmnun olarıq. Ən yüksək səviyyədə təşkil edilmiş bu beynəlxalq sərgi sayəsində şirkətin ixrac imkanlarını artırmaq məqsədi ilə məhsullarımızı daha geniş auditoriyaya, o cümlədən, xüsusilə Gürcüstan, Özbəkistan, Qazaxıstan və s. xarici ölkələri təmsil edən auditoriyaya təqdim etmək niyyətindəyik.

Our local machinery can withstand any competition
- At this year’s Caspian Agro exhibition, Improtex Industries presents its own agricultural equipment which has been produced in Azerbaijan for several years. We have displayed four trailers at the open area in front of Baku Expo Centre. Two of these trailers are designed for carrying various loads; one for liquids and one for diesel fuel used in agriculture. The trailers are manufactured at Improtex Industries with the use of various types of wear-resistant high-strength steel, Hardox, Veldex, ST-52, etc.
The main competitive advantage of Improtex Industries technology is the fact that it was produced in Azerbaijan, so our customer service is available 24/7. All equipment is tested and certified by the relevant government agencies. Our trailers are used by the Ministry of Agriculture of Azerbaijan in various regions of the country.
We will be glad to see at our stand representatives of large companies, farmers, agronomists, all those who are interested in purchasing agricultural machinery of our production. Thanks to the international exhibition organized at the highest level, we are looking forward to presenting our products to a more interested audience, including foreign ones, in order to expand our export opportunities, especially to countries such as Georgia, Uzbekistan, Kazakhstan, etc.