Yerli texnikamız rəqabətə davamlıdır
– “Improtex Industries” şirkəti artıq bir neçə ildir ki, Azərbaycanda istehsal olunan öz kənd təsərrüfatı texnikasını “Caspian Agro 2018” sərgisində təqdim edir. Ekspo Mərkəzin qarşısındakı açıq platformada dörd qoşqu nümayiş olunur ki, bunların ikisi müxtəlif təyinatlı yüklərin daşınması, biri maye yüklərin daşınması, digəri isə kənd təsərrüfatında istifadə olunan dizel yanacağının daşınması üçün nəzərdə tutulub. Qoşqular “Improtex Industries” şirkətinin zavodunda, müxtəlif növ aşınmaya davamlı, yüksək dayanıqlı “Hardox”, “Veldex”, ST-52 və b. polad növlərindən istifadə edilməklə istehsal olunub.
“Improtex Industries” şirkətinin texnikasının əsas rəqabət üstünlüyü Azərbaycanda istehsal olunmasıdır və buna görə də 24/7 rejimində servis xidməti almaq mümkündür. Bütün texnikalar müvafiq dövlət orqanları tərəfindən sınaqdan keçirilir və sertifikatlaşdırılıb. Bizim qoşqular Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi tərəfindən ölkənin müxtəlif bölgələrində istifadə olunur.
Şirkətimiz tərəfindən istehsal olunan kənd təsərrüfatı texnikasını satın almaq istəyən iri şirkət nümayəndələrini, eləcə də fermer və aqronomları stendimizdə görməkdən məmnun olarıq. Ən yüksək səviyyədə təşkil edilmiş bu beynəlxalq sərgi sayəsində şirkətin ixrac imkanlarını artırmaq məqsədi ilə məhsullarımızı daha geniş auditoriyaya, o cümlədən, xüsusilə Gürcüstan, Özbəkistan, Qazaxıstan və s. xarici ölkələri təmsil edən auditoriyaya təqdim etmək niyyətindəyik.

Анар Мустафаев, Проектный менеджер Improtex Industries
– В этом году Improtex Industries представляет на Caspian Agro сельскохозяйственную технику собственного производства, которая выпускается в Азербайджане уже несколько лет. На открытой площадке перед Экспо Центром демонстрируется четыре прицепа, два из которых предназначены для перевозки различных грузов, один для перевозки жидкостей и один для дизельного горючего, используемого в сельском хозяйстве. Прицепы произведены на заводе Improtex Industries с использование различных видов износостойкой высокопрочной стали Хардокс, Велдекс, ST-52 и т.д.
Основным конкурентным преимуществом техники Improtex Industries я бы назвал тот факт, что она произведена в Азербайджане, поэтому сервисное обслуживание клиентам доступно в режиме 24/7. Вся техника протестирована и сертифицирована соответствующими государственными органами. Наши прицепы используются со стороны Министерства сельского хозяйства Азербайджана в различных регионах страны.
Будем рады видеть на нашем стенде представителей крупных компаний, фермеров, агрономов, всем тем, кому интересны закупки сельскохозяйственной техники нашего производства. Благодаря организованной на высшем уровне международной выставке, мы рассчитываем представить нашу продукцию более заинтересованной аудитории, в том числе иностранной, чтобы расширить наши возможности для экспорта, особенно в такие страны как Грузия, Узбекистан, Казахстан и др.