Yeni nəsil texnologiyalarının inteqrasiyası
1989-cu ildə Türkiyədə məkan məlumatlarının rəqəmsallaşdırılmasına bələdçilik etmək üçün qurulan Netcad, indi texnologiya sahəsində lider olan və qloballaşma potensialına malik ən əhəmiyyətli markalarından biridir. Bu gün Netcad istifadəçilərinə Coğrafi İnformasiya Sistemləri (GIS), Rəqəmsal Xəritəçəkmə, Torpaq İdarəetmə, Şəhər Planlaşdırma, Ağıllı Şəhər, Ağıllı Kənd Təsərrüfatı, Ağıllı Mədənçilik, İnfrastruktur Mühəndisliyi kimi mühəndislik və layihə tətbiqi sahələrində istifadə üçün həllər təklif edir.
Bundan əlavə, Netcad innovasiya ilə mövcud olmuş və hələ də DNK-sində innovasiya dinamizmini qoruyub saxlayan bir şirkətdir. Biz yeni texnologiya platformalarımıza və bu platformalarda fəaliyyət göstərən yeni məhsullara böyük sərmayə qoyuruq. CAD və GIS platformalarımıza əlavə olaraq, biz məkan məlumatlarının yaradılması, toplanması və təhlilinə yeni ölçülər əlavə edirik və bu yaxınlarda əldə etdiyimiz IoT platforması, süni intellektə əsaslanan görüntü emal platforması və dron/lidar tərəfindən dəstəklənən həllər ilə istifadə sahələrini genişləndirib inkişaf edirik. Ümumilikdə, biz 30 ildən artıqdır ki, sektorumuzun aparıcı şirkəti olmağa davam edirik.
Biz Netcad brendinin xarici bazarlara daşınmasını maliyyə məqsədindən daha çox milli vəzifə kimi görürük. Biz malik olduğumuz, hər bir məhsul kateqoriyasında qlobal rəqiblərimizə qarşı bazar lideriyik. Qarşıdakı dövrdə, Türkiyədə olduğu kimi, yaşayış sahələrinin planlaşdırılması və idarə edilməsi üçün ağıllı şəhər həlləri, infrastruktur investisiyalarının dizaynı və həyata keçirilməsi üçün infrastruktur mühəndisliyi həlləri, drone/lidar məlumatları ilə dəstəklənən məkan məlumatlarının təhlili üçün rəqəmsal xəritələmə həlləri, şəhər hakimiyyətləri tərəfindən dəstəklənən xəritəyə əsaslanan informasiya sistemləri. Biz avtomatlaşdırma sistemləri, ağıllı mədənçilik, mədən planlaması və istehsalın idarə edilməsi həlləri, təsvirin emalı texnologiyasına, əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyinə, avtonom anomaliyaların aşkarlanmasına əsaslanan qapalı/açıq məkan analitikası kimi yeni nəsil texnologiyaları inteqrasiya etmək imkanlarına malikik.
Biz Caspian Agro sərgisinin sektoral rolunu çox yaxşı başa düşürük. Sərgidə iştirak etməklə biz Netcad həllərini azərbaycan istifadəçilərə təqdim etmək, müvafiq biznes və dövlət qurumları ilə əlaqələr qurmaq və biznes tərəfdaşlıqlarına başlamaq istəyirik. Bizim Azərbaycan bazarında birgə layihələr hazırlamaq və həyata keçirmək planlarımız var.

Integration of new generation technologies
Founded in 1989 to guide the digitization of spatial data in Turkey, today Netcad is one of the most valuable brands as a leader in the field of technology and has potential for globalization. Today, Netcad offers solutions to its users in order to use in engineering and design applications such as Geographic Information Systems (GIS), Digital Mapping, Land Management, Urban Planning, Smart City, Smart Agriculture, Smart Mining, Infrastructure Engineering.
In addition, Netcad is a company that was established as a result of innovation and still maintains the innovation dynamism in its DNA. We make large investments in our new technology platforms and new products operating on these platforms. In addition to our CAD and GIS platforms, we are adding new dimensions to the creation, collection, and analysis of spatial data and developing and expanding our areas of use with our recently acquired IoT platform, artificial intelligence-based image processing platform, and drone/lidar-supported solutions. In general, we have been the leading company in our sector for more than 30 years.
We see the export of the Netcad brand to foreign markets as a national duty rather than a financial one. We are the market leader against our global competitors in every product category that we have. In the upcoming period, we are going to have smart urban solutions for residential planning and management, infrastructure engineering solutions for the design and implementation of infrastructure investments, digital mapping solutions for spatial data analysis supported by drone/lidar data, map-based information systems supported by city authorities as in Turkey. We can integrate next-generation technologies such as automation systems, smart mining, mining planning and production management solutions, indoor/outdoor spatial analytics based on image processing technology, occupational safety and security, and detection of autonomous anomalies.
We understand the sectoral role of the Caspian Agro exhibition very well. By participating in the exhibition, we want to present Netcad solutions to Azerbaijani users, establish contacts with relevant business and government agencies, and start business partnerships. We have plans to develop and implement joint projects in the Azerbaijani market.