Yeni nəsil texnologiyalarının inteqrasiyası
1989-cu ildə Türkiyədə məkan məlumatlarının rəqəmsallaşdırılmasına bələdçilik etmək üçün qurulan Netcad, indi texnologiya sahəsində lider olan və qloballaşma potensialına malik ən əhəmiyyətli markalarından biridir. Bu gün Netcad istifadəçilərinə Coğrafi İnformasiya Sistemləri (GIS), Rəqəmsal Xəritəçəkmə, Torpaq İdarəetmə, Şəhər Planlaşdırma, Ağıllı Şəhər, Ağıllı Kənd Təsərrüfatı, Ağıllı Mədənçilik, İnfrastruktur Mühəndisliyi kimi mühəndislik və layihə tətbiqi sahələrində istifadə üçün həllər təklif edir.
Bundan əlavə, Netcad innovasiya ilə mövcud olmuş və hələ də DNK-sində innovasiya dinamizmini qoruyub saxlayan bir şirkətdir. Biz yeni texnologiya platformalarımıza və bu platformalarda fəaliyyət göstərən yeni məhsullara böyük sərmayə qoyuruq. CAD və GIS platformalarımıza əlavə olaraq, biz məkan məlumatlarının yaradılması, toplanması və təhlilinə yeni ölçülər əlavə edirik və bu yaxınlarda əldə etdiyimiz IoT platforması, süni intellektə əsaslanan görüntü emal platforması və dron/lidar tərəfindən dəstəklənən həllər ilə istifadə sahələrini genişləndirib inkişaf edirik. Ümumilikdə, biz 30 ildən artıqdır ki, sektorumuzun aparıcı şirkəti olmağa davam edirik.
Biz Netcad brendinin xarici bazarlara daşınmasını maliyyə məqsədindən daha çox milli vəzifə kimi görürük. Biz malik olduğumuz, hər bir məhsul kateqoriyasında qlobal rəqiblərimizə qarşı bazar lideriyik. Qarşıdakı dövrdə, Türkiyədə olduğu kimi, yaşayış sahələrinin planlaşdırılması və idarə edilməsi üçün ağıllı şəhər həlləri, infrastruktur investisiyalarının dizaynı və həyata keçirilməsi üçün infrastruktur mühəndisliyi həlləri, drone/lidar məlumatları ilə dəstəklənən məkan məlumatlarının təhlili üçün rəqəmsal xəritələmə həlləri, şəhər hakimiyyətləri tərəfindən dəstəklənən xəritəyə əsaslanan informasiya sistemləri. Biz avtomatlaşdırma sistemləri, ağıllı mədənçilik, mədən planlaması və istehsalın idarə edilməsi həlləri, təsvirin emalı texnologiyasına, əməyin mühafizəsi və təhlükəsizliyinə, avtonom anomaliyaların aşkarlanmasına əsaslanan qapalı/açıq məkan analitikası kimi yeni nəsil texnologiyaları inteqrasiya etmək imkanlarına malikik.
Biz Caspian Agro sərgisinin sektoral rolunu çox yaxşı başa düşürük. Sərgidə iştirak etməklə biz Netcad həllərini azərbaycan istifadəçilərə təqdim etmək, müvafiq biznes və dövlət qurumları ilə əlaqələr qurmaq və biznes tərəfdaşlıqlarına başlamaq istəyirik. Bizim Azərbaycan bazarında birgə layihələr hazırlamaq və həyata keçirmək planlarımız var.

Интеграция технологий нового поколения
Основанная в 1989 году в Турции для управления оцифровкой пространственных данных, сегодня Netcad является одним из наиболее ценных брендов в качестве лидера в области технологий, и имеет потенциал для глобализации. Сегодня Netcad предлагает своим пользователям решения для использования в инженерных и дизайнерских приложениях, таких как географические информационные системы (ГИС), цифровое картографирование, управление земельными ресурсами, городское планирование, умный город, интеллектуальное сельское хозяйство, интеллектуальное горное дело, проектирование инфраструктуры.
Кроме того, Netcad — это компания, которая была создана в результате инноваций, и до сих пор продолжает политику инновационного динамизма. Мы делаем большие инвестиции в наши новые технологические платформы и новые продукты, работающие на этих платформах. В дополнение к нашим платформам САПР и ГИС мы добавляем новые измерения в создание, сбор и анализ пространственных данных, а также развиваем и расширяем области использования с нашей недавно приобретенной платформой IoT, платформой обработки изображений на основе искусственного интеллекта и решениями, поддерживаемыми дронами /лидарами. Наша компания является ведущей в своей отрасли уже более 30 лет.
В продвижении бренда Netcad на зарубежные рынки мы видим национальную, а не финансовую задачу. Наша компания является лидером рынка по сравнению с нашими глобальными конкурентами в каждой категории выпускаемых нами продуктов. В предстоящий период у нас будут приниматься интеллектуальные решения для планирования и управления жилой застройкой, инженерные решения для проектирования и реализации инвестиций в инфраструктуру, цифровые картографические решения для анализа пространственных данных, поддерживаемые данными дронов/лидаров, картографические информационные системы при поддержке городских властей, как в Турции. У нас есть возможность интегрировать технологии нового поколения, такие как системы автоматизации, решения для интеллектуальной добычи полезных ископаемых, планирования горных работ и управления производством, технологии обработки изображений, техники безопасности и гигиены труда, а также внутреннюю и внешнюю аналитику на основе автономного обнаружения аномалий.
Мы хорошо понимаем значение выставки Caspian Agro для отрасли. Участвуя в выставке, мы хотим представить решения Netcad азербайджанским пользователям, наладить контакты с профильным бизнесом и государственными структурами, начать деловое партнерство. У нас есть планы по разработке и реализации совместных проектов на азербайджанском рынке.