Anar Hüseynov, “Aqrar İnnovasiya və Təchizat Şirkəti” QSC-nin Marketinq Departamentinin direktoru GUBRE.AZ
Gubre.az “Aqrar İnnovasiya və Təchizat” Şirkəti QSC-yə məxsusdur. Bu, ölkə daxilində toxum, gübrə və bitki mühafizə vasitələrinin pərakəndə satışı ilə məşğul olan fermerlər üçün aqrar ticarət şəbəkəsidir. Son zamanlar Azərbaycanda satış məntəqələrinin sayı iki yüzə qədər artırılaraq satış şəbəkəsi genişləndirilib. Həmin satış məntəqələrində siz dünyanın 24 ölkəsindən olan 30-dan çox məhsul brendinin 150adını tapa bilərsiniz.
Geniş ticarət şəbəkəsi sayəsində fermerlərimiz vaxta qənaət edir və lazımi məhsulu qısa müddət ərzində əldə edirlər. Daha ucqar rayonlar üçün səyyar satışlar təşkil olunur.
Biz ikinci ildir ki, “CaspianAgro” sərgisinə sponsorluq edirik. Gənc şirkətimiz üçün bu marketinq baxımından sərfəli və prestijlidir. Bu məqsədlə çoxsaylı kataloqlar, bukletlər, videoçarxlar hazırlanmışdır - bunların hamısı fermerlərin maksimum məlumatlandırılması üçündür. Bu gün yeniliklər arasında orqanomineral gübrələr var. Bu il onların çeşidi xeyli genişlənmişdir. Əsas yenilik odur ki, bu gübrələr torpağı xarab olmaqdan qoruyur. Biz həmçinin yeni pambıq toxumlarını da sərgiləyirik.
Biz qonaqlar arasında respublika rəhbərliyinin, səfirliklərin nümayəndələrini görməkdən çox şadıq. Bu o deməkdir ki, dövlət bu sənayeyə böyük diqqət yetirir və yeni layihələr hazırlayır ki, bunlardan ən aktualı Qarabağın bərpası və inkişafı layihələridir.

Expanded sale of seeds, fertilizers and plant protection agents
Gubre.az is owned by “Agrarian Innovation and Sales Company” CJSC. It is a farming trade network for the farmers that retails seeds, fertilisers and plant protection agents throughout the country. Recently, the sales network has been expanded, reaching about two hundred sales sites in Azerbaijan. There you can find 150 names of more than 30 product brands from 24 countries of the world.
Thanks to an extensive trading network, our farmers save time and receive necessary products in a short time frame. Mobile sales are available for more remote regions.
We have been sponsoring the “CaspianAgro” exhibition for the second year. For our young company, this is profitable and prestigious in terms of marketing. For this purpose, numerous catalogues, brochures, videos have been prepared - all for the maximum awareness of farmers. Today, among the novelties you can see organo-mineral fertilisers. Their range this year has been significantly extended. The main innovation is that these fertilisers protect the soil from spoilage. We also exhibit new cottonseeds.
We are very glad to see representatives of the republican leadership and embassies among the guests. This means that the state pays much attention to this sector and supports new projects, the most relevant of which are the projects for the restoration and development of Karabakh.