Cüneyt Tyarkuran, Beta Sulama şirkətinin Satış və Marketinq Meneceri
Beta Sulama Azərbaycanın kənd təsərrüfatı bazarında 2007-ci ildə yaradılıb. Beta damcı suvarma sistemləri və bağçılıq strukturlarının istehsalı ilə məşğul olur, bağ dizaynlarını hazırlayır və ağaclara qulluq üzrə məsləhətlər verir. 15 il ərzində şirkət Azərbaycanda müxtəlif şirkətlər üçün bir çox bağçaları avadanlıqla təchiz edib.
Biz “Caspian Agro” sərgisinin keçirildiyi ilk gündən bəri bu sərgidə iştirak edirik. Hesab edirəm ki, belə tədbirlərin təşkili Azərbaycan üçün zəruridir, yalnız burada ziyarətçilər çoxlu sayda avadanlıq, xidmət və layihələrlə tanış ola bilərlər.
Bu gün stenddə daha təsirli və xəstəliklərə davamlı məhsullar təqdim edirik. Bunlar beynəlxalq tədqiqat institutları ilə birgə işlənib hazırlanmışdır. Biz suvarma sistemlərində ən son texnologiyaları, rəqəmsal platformada sistemin qurulmasını və s. nümayiş etdirməyə çalışırıq.
Sərgi öz genişliyi, iştirakçıların fəallığı və ziyarətçi axını ilə sevindirir. Burada hər kəsi şirkətimizin məhsul və xidmətləri ilə ətraflı tanış etmək bizim üçün vacibdir. Ziyarətçilər broşürlər, bukletlər alır, bu sahədə bütün suallara cavab tapırlar. Biz təcrübə və yaxşı məsləhətləri bölüşməyə çalışırıq. Biz əminliklə hesab edirik ki, biz yerli istehsalçılara kənd təsərrüfatı layihələrinin icrası zamanı qarşılaşdıqları problemlərin əksəriyyətinin həllində kömək edə bilərik.

Джунейт Тяркуран, менеджер по продажам и маркетингу Beta Sulama
Компания Beta Sulama возникла на сельхоз рынке Азербайджана в 2007 году. Бета занимается изготовлением систем капельного орошения и садово-огородных сооружений, разрабатывает проекты садов, консультирует по уходу за деревьями. За 15 лет компания обустроила множество садов для различных фирм в Азербайджане.
На выставке Caspian Agro мы участвуем с первого дня её проведения. Я считаю, что организация такого рода мероприятий необходима для Азербайджана, посетители только здесь могут ознакомиться с большим количеством техники, услуг и проектов.
Сегодня на стенде мы представляем продукты, более эффективные и устойчивые к болезням. Это совместные разработки с международными исследовательскими институтами. Мы стремимся демонстрировать новейшие технологии в системах орошения, построение системы на цифровой платформе и пр.
Выставка радует обширностью, активностью участников и наплывом посетителей. Здесь нам важно подробно ознакомить всех с нашей продукцией и услугами компании. Посетители получают брошюры, буклеты, находят ответы на все вопросы в данной сфере. Мы стараемся делиться опытом и дельными советами. Уверенно считаем, что можем помочь местным производителям в решении большинства проблем, которые они встретят при осуществлении аграрных проектов.