Nikolay Kozarez, “Torqmaş” ASC-nin (Belarus) Xarici İqtisadi Fəaliyyət və Kommersiya Məsələləri üzrə direktor müavini
“Torqmaş” şirkətinin müəssisələri iaşə və ticarət sahələri üçün 35-dən çox adda müxtəlif məhsul istehsal edir. Bunlar buraxıcılıq gücü saatda 80 - 1000 kq olan sənaye ətçəkənləri, eləcə də dilimləyicilər və kartof təmizləyən maşınlardır. Müxtəlif dilimləmə növləri olan tərəvəz kəsmə maşınlarımız qiymət və keyfiyyət baxımından yaxşı rəqabət üstünlüklərinə malikdir. Məhsullarımızın keyfiyyətinə müxtəlif Avropa və beynəlxalq sertifikatları ilə zəmanət verilir və təsdiqlənir. “Torqmaş” şirkətinin məhsulları dəfələrlə müxtəlif təltif və mükafatlar almışdır, bunlar arasında keyfiyyət sahəsində MDB mükafatları, Belarus hökumətinin mükafatları və s. yer alır.
Bu gün sərgidə son istehlakçılara yüksək keyfiyyətli avadanlıqların alınması və təchizatı üçün çox yaxşı şərtlər təklif edirik. Sərgi göstərdi ki, bir sıra şirkətlər, iaşə obyektlərinin sahibləri və kiçik sahibkarlıq nümayəndələri məhsullarımızı almaqda maraqlıdır və ümid edirik ki, yaxın gələcəkdə bir sıra malların Azərbaycana uğurla ixracına başlayacağıq.
Sərgi çərçivəsində yerli şirkətlərdən biri ilə birgə məhsulun hazırlanması və Azərbaycan məhsullarının Belarus bazarına tədarükü barədə də razılığa gəldik. Biz artıq bu şirkəti ziyarət edərək onun istehsal etdiyi məhsulların keyfiyyətinə əmin olmuşuq. Həmçinin, biz hesab edirik ki, həmin məhsullara Belarusda tələbat olacaq.
Mən sərgilərimi bərpa edilməsindən çox şadam. Hər hansı vizual ünsiyyət məsafədən qurulan ünsiyyətdən daha üstündür. Ümidvarıq ki, sərgilərin keçirilməsində uzunmüddətli fasilələr bir daha təkrarlanmayacaq və hamımız bu cür tədbirlərdə tez-tez görüşəcəyik.

Выставка помогла заключению взаимовыгодных соглашений
Предприятия компании «Торгмаш» выпускают более 35 наименований различных изделий для объектов питания и торговли. Это промышленные мясорубки производительностью от 80 до 1000 кг. в час, слайсеры, картофеле-очистительные машины. Наши овощерезательные машины с различными видами нарезки имеют хорошие конкурентные преимущества по цене и качеству. Качество нашей продукции гарантировано, подтверждено различными европейскими и международными сертификатами. Продукция «Торгмаш» неоднократно удостаивалась различных премий и наград, в том числе премий СНГ в области качества, премии правительства Беларуси и др.
Сегодня на выставке мы предлагаем конечным потребителям очень хорошие условия по приобретению и поставкам высококачественного оборудования. Выставка показала, что ряд компаний, владельцы объектов питания и представители малого бизнеса заинтересованы в приобретении нашей продукции, и мы надеемся, что в ближайшее время начнем успешно экспортировать ряд товаров в Азербайджан.
В ходе выставки мы также достигли договоренности с одной из местных компаний о подготовке совместного продукта и поставок азербайджанской продукции на рынок Беларуси. Мы уже посетили данную компанию, убедились в качестве, изготовляемой ею продукции. Считаем, что она может быть востребована в Беларуси.
Очень рад возобновлению проведения выставок. Любое общение визуально всегда стоит выше общения по удалёнке. Надеемся, что длительные перерывы в проведении выставок больше не повторятся, и все мы будем встречаться на подобных мероприятиях чаще.