Damyen Koşelin, “Lindsay” (ABŞ) şirkətinin Avropa, Orta Asiya və Şimalı Afrikada satış üzrə direktoru
– “Lindsay” korporasiyası 50 ildən çox müddətə kənd təsərrüfatı texnikasının istehsalı və distribyusiyası ilə məşğuldur. “Lindsay” şirkətinin “Zimmatic” markalı güclü və etibarlı suvarma sistemləri dünyanın 90-dan artıq ölkəsində tətbiq edilir. Sərgi çərçivəsində şirkətin stendində nasos stansiyaları, dairəvi frontal çiləyici maşınlar, bütün parametrləri optimallaşdırmaqla layihələr hazırlaya bilən layihələndirmə institutumuzun xidmətlərini təqdim edirik. Həmçinin dairəvi və frontal sistemlər, su şırnağı, injektorlar və nasosları uzaqdan idarə etməklə, suyun ötürülməsi, gübrə və kimyəvi maddələrin verilməsi üçün nəzərdə tutulmuş, eləcə də bütün məlumatları izləmə və qeyd etmə imkanı olan operativ və rahat həll variantı – “FieldNET” sistemini qeyd etmək istəyirəm.
Biz 400-dən çox mexanizm quraşdırdığımız Azərbaycanda artıq 10 ildir ki, fəaliyyət göstəririk. Bura bizim üçün çox yaxşı bir bazardır və buna görə də biz sərgidə iştirak etməklə, brendin tanınmasını artırmaq və şirkətin gələcək inkişafını təmin etmək üçün məhsullarımızı təqdim edirik. Biz bütün maraqlanan şəxsləri, xüsusən də dövlət dəstəyinə malik olan və təsərrüfatlarda infrastrukturun, o cümlədən su təchizatı sistemlərinin quraşdırılması ilə məşğul olan (kənd təsərrüfatı parklarının) nümayəndələrini stendimizə dəvət edirik.

Extremely reliable irrigation systems
- Lindsay Corporation has been manufacturing and distributing agricultural equipment for more than 50 years. Lindsay’s strong and reliable irrigation systems “Zimmatic” operate in more than 90 countries. As part of the exhibition, we present pumping stations, circular frontal sprinklers and offer the services of our design institute that can develop projects with optimization of all parameters. Also I want to note the remote access system FieldNET - a fast and convenient solution for water supply, fertilizers and chemicals with remote control of circular and frontal systems, including water cannons, injectors and pumps, as well as the ability to track and record all data.
In Azerbaijan, where we have installed more than 400 machines, we have been working for more than 10 years. This is a very good market for us; therefore we have joined this exhibition to present our products in order to raise the brand recognition and ensure further development of the company. We are waiting for all interested visitors at our stand, especially representatives of agro-parks, who are supported by state and are engaged in the construction of infrastructure on farms, including the installation of water supply systems.