Kazım Qasımov, “Sera Park” şirkətinin direktoru
– Bizim şirkət istixanalarının və kənd təsərrüfatı sektoru üçün istənilən konstruksiyaların istifadəyə hazır layihələndirilməsi və tikintisi ilə məşğuldur. Şirkət “Caspian Agro 2018” sərgisində yerli kənd təsərrüfatı bazarında əsasən istixana təsərrüfatları üçün nəzərdə tutulmuş dörd yeni məhsul təqdim edir. Həmçinin onu da qeyd edim ki, “Sera Park” şirkəti yüksək hazırlıqlı yerli mütəxəssislərdən ibarət kollektivi olan bir şirkətdir və yeni məhsulları “Made in Azerbaijan” brendi altında təqdim edir.
Bizim stendimizdə “A” sinif istixanalarının istifadəyə hazır şəkildə, ən aşağı qiymətlərlə və zəmanətlə tikintisi və quraşdırılması kimi şirkətin yeni xidmətləri haqqında məlumat əldə etmək mümkündür.
Şirkət istixana şəraitində becərilən pomidor, xiyar və digər tərəvəz kollarını dəstəkləmək üçün metal qarmaqlar istehsal etməyə başlayıb. Yerli istixana təsərrüfatlarının sahibləri bir qayda olaraq, bu məhsulları xarici istehsalçılardan alırlar. Hal-hazırda, onlar bu məhsulları “Sera Park” şirkətindən ən aşağı qiymətlərlə əldə edə bilərlər.
“Sera Park” şirkəti Azərbaycanda “OSMOS” texnologiyası üzrə istixanalar üçün su filtrasiya sistemini hazırlayıb istehsal edir. Bu məhsul da texniki təsvir və üstünlükləri ilə bizim stendimizə təqdim olunacaq.
Şirkətimizin dəstəyi və tövsiyəsi ilə Azərbaycanda ilk dəfə olaraq zəfərançılığın inkişafı üçün pilot layihə hazırlanıb. Stendimizin ekspozisiyasında (tam ixrac paketində) yüksək keyfiyyətli Azərbaycan zəfəranı nümayiş olunacaq.
İlk növbədə, yerli sahibkarların dünya bazarına daxil olaraq “Made in Azerbaijan” brendli məhsulları təqdim etmələrinə öz dəstəkləri sayəsində şərait yaratdıqlarına görə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə və kənd təsərrüfatı nazirinə minnətdarlıq etmək üçün onları stendimizdə görməkdən məmnun olarıq.

Products under the brand name “Made in Azerbaijan”
– Our company is engaged in the design of turnkey projects for construction of greenhouses, as well as in the design of any other construction projects for agro business. At Caspian Agro 2018 we will be presenting four new innovations that have been particularly designed for greenhouse farming which are popularly used in the local agro business. I would like to note the fact that Sera Park is 100% Azerbaijani company whose personnel are high-class local experts. Sera Park will present these innovations under the brand name “Made in Azerbaijan”.
At our exhibition stand guests can get information about new services of the company including construction and installation of A class greenhouses as a turnkey project, which are offered at the lowest market prices and under the most favorable warranty conditions.
Our company has recently started the production of metal hook structures which are used for growing tomatoes, cucumbers and other crops under greenhouse conditions. Such products are currently imported from abroad by local owners of greenhouse business. Now local owners have a wonderful opportunity to purchase such products from Sera Park at the lowest market prices.
Based on OSMOS technology Sera Park produces water filtration systems which are designed for greenhouse farming. This product will also be presented at our stand, with information regarding full technical specifications and product advantages.
Based on our support and recommendations an unprecedented pilot project is being developed in Azerbaijan to improve techniques for growing of saffron (Crocus sativus). At our exhibition stand we will also be presenting Azerbaijani saffron wrapped in a quality export packaging.
First of all we would love to see the President of Azerbaijan Ilham Aliyev and the minister of agriculture of the Republic of Azerbaijan at our exhibition stand and to express them our gratitude for their support. Thanks to their support local entrepreneurs now have the opportunity to access international markets and present their product under the brand name “Made in Azerbaijan”.