Kazım Qasımov, “Sera Park” şirkətinin direktoru
– Bizim şirkət istixanalarının və kənd təsərrüfatı sektoru üçün istənilən konstruksiyaların istifadəyə hazır layihələndirilməsi və tikintisi ilə məşğuldur. Şirkət “Caspian Agro 2018” sərgisində yerli kənd təsərrüfatı bazarında əsasən istixana təsərrüfatları üçün nəzərdə tutulmuş dörd yeni məhsul təqdim edir. Həmçinin onu da qeyd edim ki, “Sera Park” şirkəti yüksək hazırlıqlı yerli mütəxəssislərdən ibarət kollektivi olan bir şirkətdir və yeni məhsulları “Made in Azerbaijan” brendi altında təqdim edir.
Bizim stendimizdə “A” sinif istixanalarının istifadəyə hazır şəkildə, ən aşağı qiymətlərlə və zəmanətlə tikintisi və quraşdırılması kimi şirkətin yeni xidmətləri haqqında məlumat əldə etmək mümkündür.
Şirkət istixana şəraitində becərilən pomidor, xiyar və digər tərəvəz kollarını dəstəkləmək üçün metal qarmaqlar istehsal etməyə başlayıb. Yerli istixana təsərrüfatlarının sahibləri bir qayda olaraq, bu məhsulları xarici istehsalçılardan alırlar. Hal-hazırda, onlar bu məhsulları “Sera Park” şirkətindən ən aşağı qiymətlərlə əldə edə bilərlər.
“Sera Park” şirkəti Azərbaycanda “OSMOS” texnologiyası üzrə istixanalar üçün su filtrasiya sistemini hazırlayıb istehsal edir. Bu məhsul da texniki təsvir və üstünlükləri ilə bizim stendimizə təqdim olunacaq.
Şirkətimizin dəstəyi və tövsiyəsi ilə Azərbaycanda ilk dəfə olaraq zəfərançılığın inkişafı üçün pilot layihə hazırlanıb. Stendimizin ekspozisiyasında (tam ixrac paketində) yüksək keyfiyyətli Azərbaycan zəfəranı nümayiş olunacaq.
İlk növbədə, yerli sahibkarların dünya bazarına daxil olaraq “Made in Azerbaijan” brendli məhsulları təqdim etmələrinə öz dəstəkləri sayəsində şərait yaratdıqlarına görə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə və kənd təsərrüfatı nazirinə minnətdarlıq etmək üçün onları stendimizdə görməkdən məmnun olarıq.

Казым Касимов, директор Sera Park
– Наша компания занимается проектированием и строительством под ключ парников и любых конструкций для сельского хозяйства. На выставке Caspian Agro 2018 мы презентуем четыре новшества, которые на местном рынке сельского хозяйства удачно предназначены в первую очередь для парниковых хозяйств. Также отмечу, что являясь 100% азербайджанской компанией с коллективом, состоящим из первоклассных местных специалистов, Sera Park представляет данные новшества под брендом «Made in Azerbaijan».
На нашем стенде можно будет получить информацию о таких новых услугах компании, как строительство и монтаж парников класса A «под ключ» по самым низким ценам и с гарантией.
Компания приступила к производству металлических крючков для поддержки кустов помидоров, огурцов и т.п. растений при выращивании в условиях парников. Эту продукцию хозяева местных парниковых хозяйств, как правило, закупают у зарубежных производителей. В настоящее время, у них появилась возможность приобретать эти изделия у компании Sera Park по самым низким расценкам.
Sera Park разработала и производит в Азербайджане систему фильтрации воды для парников по технологии OSMOS. Эта продукция также будет предоставлена на нашем стенде с техническим описанием и преимуществами.
При поддержке и рекомендации нашей компании впервые в Азербайджане разрабатывается пилотный проект для развития шафрановодства. В экспозиции нашего стенда также будет демонстрироваться азербайджанский шафран в полной экспортной упаковке высокого класса.
В первую очередь, будем рады приветствовать на нашем стенде господина Президента Азербайджана, министра сельского хозяйства Азербайджана, чтобы выразить им благодарность за оказанную поддержку, благодаря которой местные предприниматели имеют возможность выходить на всемирный рынок и представлять продукцию под брендом Made in Azerbaijan.