Mətin Əliyev, “Aztexnika” şirkətinin kənd təsərrüfatı texnikaları şöbəsinin sədri, “John Deere” məhsulları üzrə menecer
- İnşaat, yol-tikinti və kənd təsərrüfatı texnikasının əsas idxalçılarından biri kimi, “Aztexnika” şirkəti ölkənin kənd təsərrüfatı sənayesinin nəhəng iştirakçıları arasında yaxşı tanınır. Biz qlobal miqyasda tanınmış 20-dən artıq istehsalçı, o cümlədən “John Deere”, “Antonio Carraro”, “Ropa”, “Palfinger”, “JCB” və başqa şirkətlər ilə rəsmi distribyutor olaraq əməkdaşlıq edirik.
Stendimizdə yüksək manevr imkanına və böyük dönmə bucağına malik olan “Antonio Carraro” (İtaliya) şirkətinin şarnir birləşməli kompakt traktorunun yeni modeli təqdim edilir. Burada “John Deere” şirkətinin (ABŞ) kompakt traktoru və nəhəng taxıl kombaynı ilə tanış ola bilərsiniz. Hazırda Azərbaycanda artıq 30 belə kombayn istismara verilib və 2020-ci ilə qədər daha 60 belə texnikanın alınması planlaşdırılır ki, bu da yüksək tələbatı göstərir.
Sərgidə iştirak aparıcı sənaye brendlərini şirkətin əsas alıcılarına və bütün maraqlanan ziyarətçilərə nümayiş etdirmək niyyəti ilə bağlıdır. Biz istər yeni fəaliyyətə başlamış fermerlər, istərsə də nəhəng şirkətlər olsun, hər kəsə zəruri məlumatları verməkdən məmnun olarıq və əməkdaşlıq üçün münbit şərait yaratmağa hazırıq.
Sərgi sabit inkişaf nümayiş etdirir. Biz tədbirin ilk iş günündə maraqlanan ziyarətçilərin sayının artdığını müşahidə etdik və onların sayı ötən illə müqayisədə iki dəfə çoxdur. Həmçini, sərgi iştirakçılarının coğrafiyası nəzərəçarpacaq şəkildə genişlənib.

Compact tractors and huge combines
- Aztexnika is one of the main importers of construction, road-building and agricultural equipment, and is well-known to major players in the agro-industrial sector of the country. We are official distributors for and work with more than 20 world famous manufacturers, such as John Deere, Antonio Carraro, Ropa, Palfinger, JCB and others.
A new model of a compact articulated tractor Antonio Carraro (Italy) is presented on our stand, providing high manoeuvrability and a large angle of rotation. Here you can see the compact tractor John Deere (USA) and the huge grain harvester John Deere. At present, 30 units of such combines are already operating in Azerbaijan and deliveries of another 60 more are planned until 2020, which indicates high demand.
Participation in the exhibition is associated with the desire to showcase leading industry brands to our main customers and all interested visitors. We welcome both novice farmers and large companies, all ready to provide the necessary information and the best conditions for cooperation.
The exhibition shows steady growth. On the first day, we noted an increased number of interested visitors, whose number had tripled compared to previous years. The geography of the exhibitors has also significantly expanded.