Kənd təsərrüfatına diqqət yetirin
İxtisasca kimyaçıyam. “Caspian Agro” sərgisinə kənd təsərrüfatı sahəsi ilə maraqlandığım üçün gəlmişəm.
Müasir kənd təsərrüfatı kimya sənayesi olmadan inkişaf edə bilməz. Bu iki sənaye bir-biri ilə əlaqəlidir. Məhsuldarlığın artırılması, onun saxlanması və ziyanverici həşəratlardan qorunması mineral gübrələrin və kimyəvi maddələrin sayəsindədir. Sərgidə kənd təsərrüfatı üçün yeni texnologiyalar və yeni məhsullar axtarıram. Bu sahədə çoxlu tərəfdaşlarım və dostlarım var və mən onlarla bu xəbəri bölüşmək istərdim.
Sərginin canlı və işgüzar ab-havasını çox bəyənirəm. Hesab edirəm ki, bu layihə həm iqtisadi, həm də sosial baxımdan, xüsusilə də gənc mütəxəssislər üçün faydalıdır. Onlar üçün bu, istənilən startapın qurulmasında perspektivli təşviq üçün stimul rolunu oynayır.

Focus on agriculture
I am a chemist by profession. I came to the Caspian Agro exhibition because I am interested in the agriculture.
Modern agriculture cannot develop without the chemical industry. These two industries are related to each other. Mineral fertilizers and chemicals help to increase the yield, preserve it and protect from the pests. I am looking for new technologies for agriculture and new products at this exhibition. I have many partners and friends involved in this field, and I would like to share the news with them.
I really like the exhibition with its lively and friendly business atmosphere. I think that this project is useful both economically and socially, especially for young professionals. For them, this is an incentive for the promotion of any startups.