İtkisiz məhsul yığımı
Rövşən Bayramov, “Aztexnika” şirkətinin “John Deere” və digər kənd təsərrüfatı brendlərinin satışı üzrə menecerlər qrupunun rəhbəri
Stend Nö: А2102
– “Aztexnika” şirkəti “Caspian Agro” sərgisində hər il iştirak edir və Azərbaycanda kənd təsərrüfatının inkişafına öz töhfəsini verir. Builki ekspozisiyamızda əsas yeri artıq yaxşı tanınan “John Deere” brendi ilə yanaşı iki yeni brend də tutacaq.
“Antonio Carraro” şirkəti bağ sahələri, eləcə də orta və kiçik ölçülü fermer təsərrüfatları üçün İtaliyanın tanınmış kompakt traktor istehsalçısıdır. Öz xarici və texniki xüsusiyyətləri ilə seçilən, eləcə də torpağın şumlanması və məhsul yığımı üçün geniş çeşiddə ucluqları olan “Antonio Carraro” traktorları kənd təsərrüfatı şirkətlərinin rəhbərləri və təcrübəli fermerlər arasında populyarlıq qazanır.
“ROPA” brendi isə şəkər çuğunduru və kartof toplamaq üçün Alman istehsalı olan unikal texnikanı təklif edir. Bu maşınların texniki imkanları yalnız düz səthdən deyil, həm də yamac və çuxurlarda məhsulu zərər vermədən yığmağa imkan verir. 18 may tarixində biz də bu texnikanın sərgi çərçivəsində təqdimatını keçirməyi planlaşdırırıq. Əlbəttə ki, “John Deere” brendinin maşınları, xüsusən də məhsul yığımı üzrə ən yüksək keyfiyyət və sürət göstəriciləri olan “W230” model taxıl kombaynı təqdim ediləcək.
Bizim maraq dairəmizə öz torpaq və bağ sahələri olan insanlar, eləcə də məhsuldar torpaq sahibləri, bu torpaqları yüksək keyfiyyətlə kultivasiya etmək və itkisiz bol məhsul yığmaq  istəyən sərgi ziyarətçiləri daxildir – bunlar həm fərdi torpaq sahibləri, həm də kənd təsərrüfatı sektoru üzrə dövlət layihələrinin rəhbərləri, o cümlədən fermerlər ola bilər. Həmçinin biz stendimizdə arzu edən hər kəsə lazımı məsləhətlər verəcəyik.

How to harvest crop without loss?
Rovshan Bayramov, The head of the group of sales managers of John Deere and other agricultural brands of Aztexnika
Stand Nö A2102
– “Azteknika” participates at Caspian Agro every year and makes its contribution to development of agriculture in Azerbaijan. On top of a popular brand John Deere, in 2018 our exhibition stand will be dedicated to two new additional brands.
Antonio Carraro – a popular Italian manufacturer of compact tractors for gardens and small to medium size farms. Possessing superior exterior image and technical specifications, tractors of Antonio Carraro which have wide range of headers for cultivating land and harvesting are increasingly gaining popularity among agro companies and experienced farmers.
Another brand “ROPA” which are made in Germany offers a unique technique for harvesting sugar beets and potatoes. Technical capabilities of these machines allow undamaged crop-harvesting not only on level surface but also on slopes and potholes. On the 18th of May we will also be making presentation of this machine. John Deere machines, in particular harvester-thresher W230 that has advanced specifications in terms of quality and speed, of course will also be presented.
Our focus group includes exhibition visitors who have their own lands, garden plots, as well as owners of fertile lands who want to cultivate their lands with high-quality equipment and harvest a rich crop without losses. Our focus group can be both owners of private lands, as well as managers of state projects in the agro sector and farmers. We will be glad to provide all interested parties with the necessary consultation at our stand.