Bağçılıq sahəsində İspan təcrübəsi
– “Viveros Veron” İspaniyanın meyvə ağacları şitilliyi Azərbaycanda keçirilən “Caspian Agro” sərgisində debüt edir. Stendimizdə kənd təsərrüfatı sektorunda hər cür layihələrin həyata keçirilməsi üçün konsultasiya xidmətləri təklif edirik.
Ötən il “Viveros Veron” şirkəti Azərbaycanda böyük tələbat olan badamdan tutmuş şabalıd, ərik, nektarin, gavalı, albalı və başqa meyvə bitkilərinin becərilməsinə həsr olunmuş fəaliyyətinin 100 illiyini qeyd edib. Həmçinin, şirkət bu və ya digər yeni şaftalı və ərik növlərinin yetişdirilməsi ilə məşğuldur. Bu, zəhmət tələb edən məşğuliyyətdir və təxminən 20-25 il davam edir. Şitilliyin seçmə növləri bütün dünyada uğur qazanıb.
Sərgidə iştirakımız Azərbaycan və qonşu ölkələrin bazarına daxil olmaq arzusu ilə şərtlənir. Biz yetişdirdiyimiz bitkilərin əkinini planlaşdıran fermerləri, habelə sənaye həcmli meyvə istehsalına yönəlmiş əsas investisiya layihələrinin rəhbərlərini stendimizə dəvət edirik. İspaniyanın kənd təsərrüfatı texnologiyalarını Azərbaycanda tətbiq etmək və fermerlərin yüksək məhsuldarlıqlı meyvə bağları salmaq arzusu bizim işimizə stimul verir.

Испанский опыт садоводства
– Испанский питомник фруктовых культур Viveros Veron дебютирует на выставке Caspian Agro в Азербайджане. На нашем стенде мы рады предложить агроконсалтинговые услуги для ведения любого рода проектов в сельском хозяйстве.
Компания Viveros Veron в прошлом году отметила 100-летие своей деятельности, посвященной, преимущественно выращиванию различных культур – от миндаля, который сейчас пользуется большим спросом в Азербайджане, до плодовых культур, таких как персики, абрикосы, нектарины, сливы, черешни и др. Наша компания также занимается выведением новых сортов тех или иных культур персиков и абрикосов. Это занятие трудоемкое и занимает порядка 20-25 лет. Селекционные сорта нашего питомника пользуются успехом во всем мире.
Участие в работе выставки обусловлено стремлением завоевать рынок Азербайджана и близлежащих стран. Приглашаем на наш стенд фермеров, планирующих реализовать посадку культур, с которыми мы работаем, а также руководителей крупных инвестиционных проектов, направленных на промышленные объемы выращивания плодовых. Нами также движет желание внедрить в Азербайджане испанские аграрные технологии и помочь фермерам получить высокопродуктивные фруктовые сады.