Azərşəkər MMC-nin nailiyyət və inkişaf perspektivləri
- “Azərşəkər” Azərbaycanın aparıcı kənd təsərrüfatı şirkətlərindən biridir, ölkənin Şəmkir, Yevlax, Goranboy, Ağcabədi, Füzuli və Ağdam rayonlarında əkin sahələrinə və meyvə bağlarına sahibdir. Yevlax rayonu ərazisində yeni “Dastan Aqro” heyvandarlıq kompleksi tikilir. Ağdam rayonunda narı ilə məşhur olan bağlar salınmışdır.
Şirkət “Pivot”–un “Caspian Agro” sərgisində nümayiş etdirdiyimiz  intensiv suvarma sistemlərindən fəal şəkildə istifadə edir. İşimizdə müasir innovativ sistemlərdən istifadə etmək suvarma zamanı suya 30 faiz qənaət etməyə və yüksək keyfiyyətli məhsul əldə etməyə imkan verir. Həmçinin, fəaliyyətimizin əsas istiqaməti şəkər çuğunduru istehsalıdır - daha sonra qarğıdalı, soya və arpa əkilir.
Sərgidə biz aşağı təsirli, zolaqlarla becərmə texnologiyasını, tərəfdaşımız Polşanın avadanlıq istehsalçısı “Mzuri”-ni və Amerikanın “Dragon-Line” suvarma sistemini nümayiş etdiririk.
Bundan əlavə, “AgroLab” laboratoriyamızın stendi Ekspo Mərkəzində yerləşir. Qeyd edim ki, indi bir çox fermerlərin laboratoriya analizlərinə marağı artıb. Ona görə də bu stend sərgidə ən çox ziyarət edilən stendlərdən biridir.
Sərgi bizim üçün çox məhsuldar keçir. İlk iki gün ərzində çox sayda ziyarətçi qəbul etdik, onlarla ünsiyyətdə olduq, mühüm görüşlər, danışıqlar apardıq və perspektivli əlaqələr qurduq.

Илкин Гёзалов, менеджер по продажам Azersheker MMC
- Azersheker – одна из ведущих сельскохозяйственных компаний Азербайджана, владеющих посевными площадями и садами в Шямкирском, Евлахском, Геранбойском, Агджабединском, Физулинском и Агдамском районах страны. На территории Евлахского района строится новый животноводческий комплекс «Dastan Agro». В Агдамском районе вырастили сады, славящиеся гранатовым урожаем.
Компания активно использует системы интенсивного орошения компании Pivot, которые мы демонстрируем на выставке Caspian Agro. Использование в работе современных инновационных систем позволяет экономить 30 % воды при орошении и получать высокий урожай. Также основным направлением нашей деятельности является производство сахарной свеклы – с последующей высадкой кукурузы, сои и ячменя.
На выставке экспонируем щадящую технологию обработки почвы Strip-till, нашего партнера польского производителя техники Mzuri и американскую оросительную систему Dragon-Line.
Помимо этого, в Экспо Центре располагается стенд нашей лаборатории AgroLab. Отмечу, что сейчас у многих фермеров повысился интерес к лабораторному анализу. Поэтому на выставке этот стенд один из наиболее посещаемых.
Выставка для нас проходит очень продуктивно. За первые два дня мы приняли и общались с большим количеством посетителей, провели важные встречи и переговоры, налаживаем перспектичные контакты.