Azərbaycanda istehsal olunan yük və yanğın söndürmə maşınları təqdim edilib
Bir illik fasilədən sonra yenidən qapılarını Azərbaycan fermerlərinə açan "Caspian Agro 2021" sərgisində "İmprotex" Şirkətlər Qrupuna daxil "İmprotex İndustries" və "İmagro" şirkətləri uğurla iştirak ediblər.
2013-cü ildə fəaliyyətə başlamış, Qafqaz Regionunda qabaqcıl metal konstruksiya və yük maşını üst qurğularını, həmçinin kənd təsərrüfatı qoşqularını istehsal edən “İmproteks İndustries” MMC müasir və yüksək texniki avadanlıqlar ilə təchiz olunmuşdur.Bu müəssisənin istifadəyə verilməsi Azərbaycan daxilində reallaşdırılan bir sıra strateji layihələrin metal-konstruksiya təchizatında idxalın əmsalını azaltmağa imkan vermişdir.
Şirkət ilk dəfə olaraq sərgidə tam şəkildə Azərbaycanda istehsal olunmuş tullantıların daşınması üçün nəzərdə tutulan müxtəlif həcimli yük maşınını və yanğın söndürmə maşınlarını təqdim edib. Eyni zamanda müəssisənin texnoloji imkanları əsasında ən mütərəqqi avropa texnologiyalarına əsaslnan, yanacaq çənləri, müxtəlif qoşqular təqdim edilir.
Eyni zamanda Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə  44 günlük Vətən müharibəsi nəticəsində işğaldan azad edilmiş ərazilərdə icra edilməsi planlaşdırılan layihələrdə “İmproteks İndustries” MMC-nin texnoloji potensialı biznes tətəfdaşları üçün təqdim edilir.
İmprotex şirkətlər qrupuna daxil olan İmagro MMC 2019-cu ildən aqrar texnika bazarına daxil olub və Caspian Agro şərgisində artıq 2-ci dəfədir təmsil edilir. Qısa müddət ərzində həyata keçirilən uğurlu biznes siyasəti nəticəsində  "İmagro"şirkəti, bu gün 10 yaxın global brendin Azərbaycanda yeganə təmsilçisidir. "Massey Ferguson", "Horsh", "GreatPlain", "Farmet", "Celli", "Rinieri", "İDEAL", "Alpego", "Moro Aratri", "Side-Roll", "Hattat" və.s brendlərin texnikalarını Azərbaycan fermerləri "İmagro"şirkətinə müraciət edərək 40% dövlət subsidiyası ilə lizinqlə əldə edə bilərlər.

Improtex Industries и Imagro, входящие в группу компаний Improtex, успешно участвуют в выставке Caspian Agro 2021, которая вновь открыла свои двери для азербайджанских фермеров после годичного перерыва.
ООО Improtex Industries, начавшее свою деятельность в 2013 году и производящее передовые в Кавказском регионе металлоконструкции и грузовые навесы, а также сельскохозяйственные прицепы, оснащено современным и высокотехнологичным оборудованием.
Компания впервые представила на выставке полностью произведённые в Азербайджане грузовые машины различных габаритов, предназначенные для перевозки мусора, и пожарные машины. В то же время на базе технологических возможностей предприятия представлены топливные баки, различные прицепы, производство которых основано на самых прогрессивных европейских технологиях.
Отметим, что полное производство вышеуказанных машин в Азербайджане является значимым прорывом в сфере экономики страны и не может не радовать, так как благодаря ООО Improtex Industries не только создаются новый рабочие места, но и развивается ненефтяной сектор, что сегодня является одним из основных экономических приоритетов.
При этом технологический потенциал ООО Improtex Industries представлен бизнес-партнерам в проектах, которые планируется реализовать на территориях, освобожденных под руководством Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева в результате 44-дневной Отечественной войны.
ООО Imagro, входящее в группу компаний Improtex, на рынке сельскохозяйственной техники с 2019 года представлено на выставке Caspian Agro. В результате успешной бизнес-политики, реализованной за короткий период времени, Imagro на сегодняшний день является единственным представителем около 10 мировых брендов в Азербайджане, таких как Massey Ferguson, Horsh, GreatPlain, Farmet, Celli, Rinieri, İDEAL, Alpego, Moro Aratri, Side-Roll, Hattat и т.д. Сельхозтехника данных брендов доступна для покупки в лизинг с 40%-ной государственной субсидией.