Ağıllı sistem və texnologiyalar müasir kənd təsərrüfatında yüksək rol oynayır
Azərbaycanda ilk kənd təsərrüfatı və aqrar biznesin inkişafı üzrə konsaltinq və mühəndislik şirkəti olan NPC Agro ABŞ, Kanada, həmçinin Avropa Birliyi ölkələrində konsaltinq şirkətləri və bu sahədə fəaliyyət göstərən ən yaxşı kənd təsərrüfatı və ətraf mühit universitetləri ilə əməkdaşlıq etməkdədir. Əsas məqsədimiz müasir və ağıllı kənd təsərrüfatı sistemlərini sahələrdə tətbiq etməklə investisiya qoyuluşunu azaltmaq, iş effektivliyin və məhsuldarlığı artımaqdır.
NPC Agro Services MMC şirkəti olaraq öz stendimizdə kənd təsərrüfatında məhsuldarlığın artırılmasında istififadə olunan ağıllı sistem və texnologiyaları - bunlara daxildir: Metroloji iqlim stansiyaları, suvarmanın daha dəqiq və peşəkar şəkildə təşkili üçün torpaq nəmi ölçən sensorlar və həmin sensorların oxuyucuları, su, torpaq, yarpaq analizləri, torpağın elektrik keçiriciliyini iki müxtəlif dərinlikdə ölçə bilən cihazlarla (EM38 torpaq skaneri) ölçülməsi xidmətlərini və fermerin dostu Dr. Agro layihəsini nümayiş edəcəyik. Qeyd olunanlardan əlavə olaraq Azərbaycanda ilk yerli istehsal olan Biofix MMC tərəfindən istehsal olunan Humifix gübrəsi nümayiş olunacaqdır.
Yuxarıda göstərilən hər bir xidmət və məhsulların Qarabağ bölgəsinin kənd təsərrüfatı sahəsinin inkişafı üçün mühüm rol oynadığını da təklif edəcəyik.
Caspian Agro sərgisindən gözləntilərimiz çoxdu. İnanırıq ki, sərgi zamanı qurduğumuz yeni əlaqələr işimizə yeni təkan verəcək və yeni lahiyələrdə iştirak etmək imkanlarımızı artıracaq.

«…Умные системы и технологии играют важную роль в современном сельском хозяйстве»
NPC Agro Services LLC - первая консалтинговая и инжиниринговая компания по развитию сельского хозяйства и агробизнеса в Азербайджане. Сотрудничество с компаниями США, Канады, стран Евросоюза, а также лучшими в этой области сельскохозяйственными и экологическими университетами помогает достижению  своих  главных  целей.  Благодаря использованию передовой практике применения современных интеллектуальных сельскохозяйственных систем на полях, мы  добились сокращения  инвестиций, повысили  эффективность и производительность труда.
На нашем стенде представлены метрологические климатические станции, датчики влажности почвы и считывающие устройства для более точного и профессионального орошения, анализ воды, почвы, листьев, услуги по измерению электропроводности почвы с помощью устройств, которые могут измерять две разные глубины (сканер грунта EM38), и друг фермера – агропроект Dr. Agro. Все это помогает компании NPC Agro  продвигать использование  интеллектуальных систем и технологий для повышения продуктивности сельского хозяйства.
Кроме того, мы решили продемонстрировать интересные новинки. Это - удобрения Humifix производства ООО «Биофикс» (первого местного производства в Азербайджане).
Передовая техника и услуги, предлагаемая к использованию NPC Agro, безусловно,  найдет применение и  в развитии сельского хозяйства Карабахском регионе.
Мы возлагаем большие надежды на Caspian Agro и  верим, что новые  контакты, которые мы установим во время выставки, придадут новый импульс работе компании и повысят наши возможности проявить себя в новых проектах.