Ağıllı sistem və texnologiyalar müasir kənd təsərrüfatında yüksək rol oynayır
Azərbaycanda ilk kənd təsərrüfatı və aqrar biznesin inkişafı üzrə konsaltinq və mühəndislik şirkəti olan NPC Agro ABŞ, Kanada, həmçinin Avropa Birliyi ölkələrində konsaltinq şirkətləri və bu sahədə fəaliyyət göstərən ən yaxşı kənd təsərrüfatı və ətraf mühit universitetləri ilə əməkdaşlıq etməkdədir. Əsas məqsədimiz müasir və ağıllı kənd təsərrüfatı sistemlərini sahələrdə tətbiq etməklə investisiya qoyuluşunu azaltmaq, iş effektivliyin və məhsuldarlığı artımaqdır.
NPC Agro Services MMC şirkəti olaraq öz stendimizdə kənd təsərrüfatında məhsuldarlığın artırılmasında istififadə olunan ağıllı sistem və texnologiyaları - bunlara daxildir: Metroloji iqlim stansiyaları, suvarmanın daha dəqiq və peşəkar şəkildə təşkili üçün torpaq nəmi ölçən sensorlar və həmin sensorların oxuyucuları, su, torpaq, yarpaq analizləri, torpağın elektrik keçiriciliyini iki müxtəlif dərinlikdə ölçə bilən cihazlarla (EM38 torpaq skaneri) ölçülməsi xidmətlərini və fermerin dostu Dr. Agro layihəsini nümayiş edəcəyik. Qeyd olunanlardan əlavə olaraq Azərbaycanda ilk yerli istehsal olan Biofix MMC tərəfindən istehsal olunan Humifix gübrəsi nümayiş olunacaqdır.
Yuxarıda göstərilən hər bir xidmət və məhsulların Qarabağ bölgəsinin kənd təsərrüfatı sahəsinin inkişafı üçün mühüm rol oynadığını da təklif edəcəyik.
Caspian Agro sərgisindən gözləntilərimiz çoxdu. İnanırıq ki, sərgi zamanı qurduğumuz yeni əlaqələr işimizə yeni təkan verəcək və yeni lahiyələrdə iştirak etmək imkanlarımızı artıracaq.

Smart systems and technology play a major role in modern agriculture
NPC Agro — the first consulting and engineering company for the development of agriculture and agribusiness in Azerbaijan — cooperates with consulting companies in the USA and Canada, as well as the European Union, and with the best agricultural and environmental universities in this sector. Our main goal is to reduce investment, and improve efficiency and productivity through the field use of modern and intelligent agricultural systems.
NPC Agro Services LLC uses intelligent systems and technology to improve agricultural productivity. At our stand you will be able to find metrological climatic stations, soil moisture sensors and reading devices for more accurate and professional irrigation, analysis of water, soil and leaves, as well as services for measuring the electrical conductivity of soil with devices that can measure two different depths (EM38 soil scanner), and the farmer’s friend – the Dr Agro project. In addition, Humifix fertilisers, the first local production by Biofix LLC in Azerbaijan, will also be demonstrated at our stand.
Each of the above services and products play an important role in the development of agriculture in the Karabakh region.
We have high hopes for Caspian Agro. We believe that the new contacts that we will establish during the exhibition will give a new impetus to our work, and increase our opportunities for participating in new projects.