“Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərinə həsr olunmuş işgüzar səhər yeməyi keçirilmişdir
0000 0000
Bu gün, 15 aprel tarixində 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro” və 30-cu Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi “InterFood Azerbaijan” sərgilərinin iştirakçıları üçün işgüzar səhər yeməyi təşkil olunmuşdur.
Tədbirdə çıxış edən Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin direktoru Anar Cəfərov Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədovun sərgi iştirakçıları və təşkilatçılarına salamını və mesajını çatdırıb. Aqrar sənaye sahəsində çalışan mütəxəssislərin və şirkətlərin istəyinin nəzərə alınaraq, sərgilərin artıq 3 gün deyil 4 gün təşkil edilməsi alqışlanmış və bu məqamın aqrar sektorda çalışanlar üçün böyük önəm daşıdığı bildirilmişdir. “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərinin təşkilatçıları olan “Caspian Event Organisers” şirkətinin rolu xüsusi vurğulanmışdır.
İşgüzar səhər yeməyi zamanı sərgiyə hazırlıq prosesində diqqət olunmalı məsələlər, eləcə də iştirakçılara işgüzar əlaqələr qurmaq üçün sərginin təmin etdiyi imkanlardan maksimum dərəcədə faydalanmaq yolları haqqında məlumat təqdim olunmuşdur. İşgüzar səhər yeməyi interaktiv formada sual-cavab sessiyası ilə keçirilmişdir.
Tədbirdə 44 şirkətdən 70-ə yaxın nümayəndə iştirak etmişdir. Eyni zamanda, Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK), Azərbaycan Qida və İçki Sənayeçiləri Assosiasiyası (AQİSA) sərgilərə dəstək göstərən qurumların nümayəndələri iştirak etmişdir.
Qeyd etmək lazımdır ki, artıq milli brendə çevrilmiş Xəzər regionunun ən böyük kənd təsərrüfatı və qida sənayesi tədbirləri olan “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri 13-16 may tarixlərində Bakı Ekspo Mərəzində təşkil ediləcəkdir.
İşgüzar səhər yeməkləri iştirakçılara sərgidə satışlarını artırmaq və iştiraklarının effektivliyini yüksəltmək, netvörkinq, reklam imkanlarından maksimum istifadə etmək üçün faydalı məlumatlar və praktiki tövsiyələr təqdim edir. Bu tədbirlər sayəsində iştirakçılar müzakirə olunan üsul və strategiyaları tətbiq edərək məqsədlərinə daha sürətli və effektiv şəkildə çata, həmçinin sərgilərin təqdim etdiyi imkanlardan tam faydalana bilərlər.

Business breakfast dedicated to “Caspian Agro” and “InterFood Azerbaijan” exhibitions was held
Today, on April 15, a business breakfast was organised for the participants of the 18th Azerbaijan International Agriculture Exhibition – Caspian Agro and the 30th Anniversary Azerbaijan International Food Industry Exhibition – InterFood Azerbaijan.
At the event, Anar Jafarov, Director of Agrarian Innovation Center of the Ministry of Agriculture, conveyed the greetings and messages of Majnun Mammadov, the Minister of Agriculture to the exhibition participants and organisers. The decision to extend the duration of the exhibitions from three to four days, in response to the request of professionals and companies operating in the agricultural sector was welcomed, noting that this adjustment holds great significance for those working in the industry. The role of “Caspian Event Organisers,” the organiser of “Caspian Agro” and “InterFood Azerbaijan” exhibitions was especially highlighted.
During the business breakfast, participants were provided with key information on important aspects to consider during the exhibition preparation process, as well as effective ways to maximize the networking and business opportunities offered by the exhibitions. The business breakfast was held in an interactive format, featuring a Q&A session.
The event brought together about 70 representatives from 44 companies. Additionally, representatives of supporting institutions such as the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, the Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) of the Republic of Azerbaijan, the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organisations of the Republic of Azerbaijan (ASK), and Azerbaijan Food and Beverage Industrialists Association (AFBIA) were in attendance.
It is important to highlight that Caspian Agro and InterFood Azerbaijan, the largest agricultural and food industry exhibitions in the Caspian region and now recognised as national brands — will be held from May 13 to 16 at the Baku Expo Center.
Business breakfasts provide participants with valuable insights and practical recommendations to help them boost their sales at the exhibition, enhance the effectiveness of their participation, and make the most of networking and promotional opportunities. By applying the discussed methods and strategies, participants can reach their goals more efficiently and take full advantage of the opportunities offered by the exhibitions.