“Mars Agro” şirkəti — stenddəki nümayəndə Hasan Tahsin Sevinc
“Mars Agro” Türkiyə və Azərbaycandakı fermer müəssisələrinə ətraf mühitə zərər vermədən keyfiyyətli kənd təsərrüfatı məhsulları (əsasən meyvələr) yetişdirməkdə kömək edən “Mars Tarım”ın törəmə şirkətidir.
Tərəfdaşımız İspaniyanın meyvə-tərəvəz seleksiyası ilə məşğul olan “PSB Produccion Vegetal” şirkətidir.
Ümumiyyətlə, “Mars Tarım” şirkətinin iş zəncirinə torpağın analizi, onun səpinə hazırlanması, suvarmanın təmin edilməsi (müvafiq texnikanın təchiz edilməsi və quraşdırılması) və müxtəlif meyvə ağaclarının tinglərinin əkilməsi daxildir.
Sərgidəki stendimizdə üzümün müxtəlif sortlarının (yerli sortların), nektarin (onlarla sort), şaftalı, alma və digər meyvələrin tinglərinin nümunələri təqdim olunur.
Ümumilikdə şirkətin Türkiyə və Azərbaycanın əkin sahələrində dörd milyondan çox tingi var.
“Mars Agro”nun bilavasitə Azərbaycanda artır bir ildir ki, “Şirvanşah”, “Saperavi”, “Red Globe”, “Sultanine” və digər üzüm sortlarının yetişdirilməsi üzrə ixtisaslaşan təsərrüfatı var.
Sərgidə iştirak prosesində biz ənənəvi tərəfdaşlarla görüşlər, eləcə də yeni həmkarlarla tanışlıqlara ümid edirik. Əsas işgüzar əlaqələr mayın 18-də B2B çərçivəsində planlaşdırılır.

Компания Mars Agro — представитель на стенде Хасан Тахсин Севиндж (Hasan Tahsin Sevinc)
Mars Agro является дочерней компанией «Mars Tarim», которая помогает фермерским предприятиям Турции и Азербайджана выращивать качественную сельскохозяйственную продукцию (в основном, фрукты) без ущерба для окружающей среды.
Нашим партнером является испанская компания PSB Produccion Vegetal, занимающаяся селекцией плодоовощной продукции.
В целом, в цепочку работ компании Mars Tarim входит анализ почвы, ее подготовка для засевания, обеспечение орошением (поставка и установка соответствующей техники) и посадка саженцев различных плодовых деревьев.
На нашем стенде на выставке представлены образцы саженцев разных сортов винограда (местные сорта), нектаринов (несколько десятков сортов), персика, яблок и других плодов. В целом, на площадях в Турции и Азербайджане компания имеет свыше четырех миллионов саженцев.
Непосредственно в Азербайджане Mars Agro имеет ферму в Шамахинском районе, уже год специализирующуюся на выращивании винограда таких сортов, как «Ширван-шах», «Саперави», «Red Globe», «Sultanine» и другие.
В процессе участия в выставке мы ожидаем встреч с традиционными партнерами, а также знакомства с новыми коллегами. Основные деловые контакты запланированы в рамках B2B 18 мая.